Bilim & Teknoloji

Sony IMX686 Sensörleri Ortaya Çıktı

Sony IMX686 sensörleri için duyuru yapıldı. İlk özellikler ortaya çıktı.

Akıllı telefon kameraları için en önemli tedarikçilerden biri olan Sony, birçok markanın akıllı telefonlarında kullandığı sensörleri üretiyor. Üstelik sadece akıllı telefonlar değil, tablet için de sensörlerin sunulduğunu görüyoruz. Özellikle amiral gemisi modellerinde kullanılan sensörleri sunan marka şimdi ise yeni sensörünü ortaya çıkardı. Sony IMX686 için duyurusunu gerçekleştiren marka, birçok amiral gemisi modelinde yer alan IMX586 sensörlerini de güncellemiş olacak.

Yeni sensörleri için şimdiden bir tanıtım videosu da yayınlayan marka, henüz sensörlerin tüm teknik özelliklerini açıklamadı. Buna karşın hem fotoğraf örnekleri hem de MP değeri hakkında bazı bilgilere yer verildi.

Sony IMX686 Geliyor

Yeni amiral gemisi akıllı telefonlarda yer alması beklenen sensörlerin 60 MP ya da 64 MP değerinde olması bekleniyor. Bilgisayarlara bağlı prototip kartlar üzerinden testleri yapılan yeni sensörlerin, bir önceki nesle göre çok daha başarılı olması bekleniyor.

Fakat henüz lenslerin tüm detayları açıklanmadı için ne kadar başarılı bir teknoloji ile karşı karşıya kalacağımızı net olarak bilemiyoruz. Bunun dışında lenslerin ne zaman kullanıma gireceği konusunda da bazı bilgileri şimdiden ortaya çıktığını söylemek gerekiyor. Buna göre Sony IMX686 modeli 2020 yılında kullanılmaya başlanacak.

İlk olarak hangi akıllı telefonlarda kullanılacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bunun için açıklamaları takip edeceğiz.  

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu