Şok Gelişme! Teknoloji Devi Piyasadan Çekildi!

Akıllı telefon pazarında büyük bir deprem yaşandı. 2000 yılların başlaması ile birlikte büyük bir yeniliğe giren akıllı telefon teknolojisinde kendini var etmekte zorlanan LG Electronics, akıllı telefon pazarından çekildiğini duyurdu.

Akıllı telefon pazarında büyük bir deprem yaşandı. 2000 yılların başlaması ile birlikte büyük bir yeniliğe giren akıllı telefon teknolojisinde kendini var etmekte zorlanan LG Electronics, akıllı telefon pazarından çekildiğini duyurdu. Bu alandan çekilen ilk büyük firma olan LG, gelecekte başka büyük firmaların da bu yarıştan kopmasının önünü açmış oldu. Şimdiye dek birçok telefon veya teknoloji firması yaşanan gelişim ve değişimlerle birlikte kendini feshederken veya başka firmalara katılırken, 2000 yılından bu yana akıllı telefon pazarından çekilen en büyük firma LG oldu.

lg-g3-16-gb-z.jpg

LG’nin akıllı telefon pazarından çekilmesi büyük yankılar uyandırırken; daha birkaç yıl önce ürettiği telefonlar ile en iyi üreticiler arasında gösterilmekteydi. Özellikle Çinli şirketlerin ve Apple’ın inanılmaz yükselişi, öte yandan Samsung’un bunlara ayak uydurması ile birlikte büyük bir değişimin yaşandığı akıllı telefon sektöründe bir yok oluş hikayesi yaratan LG, bu pazardan tamamen çekildi. LG Amerika’da % 10 dilimlik bir pazara hakim olurken; dünya çapında ise % 2’lik bir Pazar hakimiyeti bulunmaktaydı.

lg-ucuncu-kez-ahri-performans-odulu-aldi.jpg

2020 yılında 23 milyondan fazla satış yapmasına rağmen, istenilen seviyelere gelemeyen LG, akıllı telefon piyasasından çekilme kararı aldı. Öte yandan şirketin daha iyi olduğu bir alan beyaz eşya ve televizyon pazarına daha etkili gireceği konuşulurken; bu anlamda LG’nin dünyada büyük bir kara geçtiği açıkça söylenebilir. Akıllı telefon pazarında diplere inmeye başlayan ve artık ilk 5’e dahi giremeyen LG’nin aldığı karar, akıllı telefon pazarından ilk büyük markanın kopuşu olarak tabir edildi.