NASA Uzaya Otel İnşa Edecek

NASA Uzaya Otel İnşa Edecek

Yakın gelecekte uzayda görebileceğimiz turistlerin konaklama ihtiyacına yönelik bir çalışma yürüten NASA, konaklamanın inşa edilecek bir otelde gerçekleştirilmesine karar verdi.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi, NASA, gelişen teknoloji ve değişen diğer etmenlere bağlı olarak yakında uzaya seyahat edebilecek insanların burada konaklayacağı şartlar üzerine birtakım çalışmalar yürütmekte. Turistlerin Uluslar Arası Uzay İstasyonu gibi kritik noktalarda misafir edilemeyeceği açık olduğundan NASA, bu turistler için bir otel inşa etme kararı aldı.

Bağımsız Bir Uzay İstasyonu Olacak

Uluslar Arası Uzay İstasyonuna bir ek olarak inşa edilecek otelin çalışmarı çoktan başlamış durumda. Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi tarafından Teksas eyaletinde faaliyet göstermekte olan Axiom şirketine verilen inşa görevi, 2024 yılından önce tamamlanılacakmış gibi hesaplanıyor.

Mürettabat yaşam alanından dünya gözlemevine kadar çok profesyonel ekleri de olacak olan bu otel, Uluslar Arası Uzay İstasyonu faaliyetten düştüğü zaman görev alabilecek bağımsız bir  yapı olarak da dikkat çekiyor zira Axiom firması tarafından inşa edilmekte olan bu otel, aynı uluslar arası uzay istasyonu gibi bir yapının gerektireceği bütün özelliklere sahip olacak.

İlk Turistler Uluslar Arası Uzay İstasyonuna Gidecek

İnşa edilmekte olan otelin yaklaşık olarak 2024 yılında teslim edileceği ve bu tarihte küçük oynamaların da olabileceği düşünüldüğünden ilk misafirler Uluslar Arası Uzay İstasyonunda NASA tarafından ağırlanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.