Innolith Markasından Müthiş Buluş

Innolith Markasından Müthiş Buluş

Benzinli araçların giderek önemini yitirdiği dünyamızda elektrikli araçların önem kazandığı açık bir şekilde görülüyor. Ancak elektrikli araçların yeterli batarya teknolojisine sahip olmamasından dolayı istenilen mesafelerde sürüş keyfi vermemesi otomobil severler açısından handikap oluşturan bir özellik. Bu özelliği ortadan kaldırmak üzere çalışmalar yürüten ünlü otomotiv üreticisi ve geliştiricisi olan dev marka Innolith uzun süren çalışmaları sonucunda elektrikli araçların batarya kapasitelerini 1,000 Wh/kg enerjisine çıkartacak bir buluşa imza atmak üzere.

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamalarda bunun mümkün olduğundan bahseden yetkililer önümüzdeki yıllar içerisinde bu batarya teknolojisinin üretimini gerçekleştireceklerini duyurdu. Bu anlamda Innolith markası, elektrikli araç kullanıcılarını ve hayranlarını sevindirecek müjdeli haberi vermiş oldu.

Öte yandan Innolith şirketine ait resmi medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalarda yeni model elektrikli araçların bu batarya teknolojisi sayesinde 100 kilometre menzil kapasitesine sahip olabileceklerini belirti. Bu haber elektrikli otomobil meraklılarını epey sevindirirken diğer otomotiv üreticilerine üzmüş durumda.

Dünyanın İlk 1,000 Wh/kg Enerjisine Sahip Aracı

Bahsedilen batarya teknolojisi çalışmalarının başarıyla sonuçlanması durumunda dünyada elektrikli araç döneminin başlayacağı aşikar. İsviçre merkezli olarak faaliyetlerini sürdüren İnnolith markası, bilindiği üzere Apple marka cihaz ve ürünlerin batarya teknolojisini üreten şirket olarak biliniyor. ancak şirket oldukça çeşitli alanlarda hizmet veren bir kurum olduğundan elektrikli araçların batarya teknolojileri üzerine de çalışmalar yapmakta.

Elektrikli araçların bahsedilen batarya teknolojisine sahip olmasını sağlamak için yoğun bir şekilde uzman ekibiyle çalışmalar yürüten Innolith markası çalışmaları sonucunda elde ettiği verilerden oldukça memnun ve gelecek adına umutlu. Innolith batarya teknolojisi şirketi, elektrikli araçların böylesine yüksek kapasitede olmasını sağlamak için çalışmalarında bazı yenilikçi anlayışlara sahip. Öte yandan bu marka yaptığı açıklamalarda üzerinde çalıştığı 1,000 Wh/kg bataryanın en büyük avantajının maliyeti yükseltecek hiçbir materyal ve malzeme içermemesi olduğunu açıkladı.

Ayrıca yapım aşamasında yanıcı olmayan elektrolitlerin kullanılacak olması güvenlik konusundaki kaygıları da ortadan kaldıracaktır. Innolith Battery şirketi, yaptığı çalışmaları önümüzdeki yıldan itibaren Almanya'da somutlaştıracak ve söz konusu batarya teknolojisinin üretimini gerçekleştirecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.