Elon Musk, Mars Hedeflerini Açıkladı

Elon Musk, Mars Hedeflerini Açıkladı

Mars araştırmaları konusunda belli bir noktaya gelindi. NASA sürekli olarak Mars yüzeyini araştırmak için yeni araçların gönderimini yapıyor. Bu konuda çalışmalar yapan sadece NASA değil. Bunun yanında Elon Musk tarafından kurulan SpaceX firması da yine Mars konusunda çalışmalar yapan firmalar arasında yer alıyor. Fakat SpaceX firmasının amacı bira daha farklı. NASA’dan farklı olarak bu firma Mars üzerinde koloni kurma fikirleri güdüyor. Bu konuda Elon Musk tarafından yeni açıklamalar yapıldı.

Ünlü isim tarafından yapılan açıklamalar, firmanın bu konuda geleceğe yönelik çalışmalarını da ortaya çıkarmış durumda.

Elon Musk En Az 20 Yıla İhtiyaçları Olduğunu Belirtti

Mars yüzeyine koloni kurma fikri için açıklamalarda bulunan ünlü isim, Mars’a koloni kurmak için gezegene kargo ve altyapı için taşımanın gerektiğini belirten Elon Musk, bunun için 1000 uzay aracına ihtiyaçları olacağını belirtti.

Elon Musk

Ünlü isim tarafından yapılan bu açıklamanın hemen ardından tahmini olarak bu hazırlıkların 20 yıl süreceği yönünde de bilgiler paylaşıldı.

Firmanın 2022 yılında Mars’a yönelik ilk uçuşunu gerçekleştirmesi bekleniyor. Tabii ki ilk uçuş sadece deneme amaçlı olacak. Söylenildiği gibi koloni kurulması için 20 yıl, hatta daha fazla beklemek gerekebilir. Bunun için kesin planlamanın yapılmadığı da yine gelen bilgiler arasında yer alıyor.    

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.