Bilim & Teknoloji

Akıllı Telefonunuzla İçeçek Alabileceğiniz Coca-Cola Freestyle Tanıtıldı

Sadece akıllı telefonunuzu kullanarak içecek alabileceğiniz yeni otomatlar Coca-Cola Freestyle tanıtıldı.

Coca-Cola, teknolojiye hızlı ayak uyduruyor. Dev firma değişen dengelere göre yeni teknolojiler geliştiriyor ve bu teknolojileri sunuyor. Pandemi sürecinde gündem olacak bu yeni teknolojilerden birisi de Coca-Cola Freestyle otomatları oldu.

Biliyorsunuz ki tüm dünyayı etkileyen bir pandemi süreci içerisindeyiz. Coca-Cola’nın yeni teknolojisi tam da pandemi sürecine uygun olan bir teknoloji. Yeni otomatlar hiç bir yüzeye temas etmeden istediğiniz içeceği almanızı sağlıyor.

Coca-Cola Freestyle Nasıl Çalışıyor?

Otomata geliyorsunuz ve köşede yer alan kare kodu akıllı telefonunuzun kamerasına okutuyorsunuz. Siz kare kodu okuttuğunuz zaman, telefonunuzda bir içecek menüsü açılıyor. Telefonda açılan bu içecek menüsü üzerinden herhangi bir içeceğin seçimini yapıyorsunuz.

Seçiminize göre makine istediğiniz herhangi bir içeceği tek kullanımlık olan bardaklara dolduruyor ve size sadece içeceğinizi almak kalıyor.

İlk olarak ABD genelinde hizmete başlayacak olan yeni otomatların ilk partide 10 bin adet dağıtılması beklenmekte.

Başka birçok üründe olduğu gibi Coca-Cola‘nın bu otomatları da tüm dünyada kullanıma açması beklenmekte. Tabii ki bu sadece bir beklenti. İçecek devi bunu doğrulayacak bir açıklamada bulunmadı.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu