2020 Yılında En Çok Araba Üreten Şirket Açıklandı!

2020 Yılında En Çok Araba Üreten Şirket Açıklandı!

Korona virüs salgını tüm dünyayı ve sektörleri etkiledi. Olumsuz yönde bir etkilenmenin olmasına rağmen bazı şirketler bu durumu lehine çevirebildi. Otomotiv sektörlerinde oldukça önemli bir konumda olan Toyota rekor kırarak ön plana çıktı.

 

Korona virüs salgını tüm dünyayı ve sektörleri etkiledi. Olumsuz yönde bir etkilenmenin olmasına rağmen bazı şirketler bu durumu lehine çevirebildi. Otomotiv sektörlerinde oldukça önemli bir konumda olan Toyota rekor kırarak ön plana çıktı.

Pandmeinin etkilerinden kaynaklı olarak hemen hemen tüm sektörler olumsuz yönde etkilendi. Birçok noktadan olumsuz sonuçlar alan şirketler, 2020 yılını duraksayarak geçirdi. Fakat bazı şirketler bu koşullara rağmen oldukça büyüme potansiyeli gösterdi ve üretimde ilk sırada yer alabildi. Bunlardan birisi de otomotiv sektöründe olan Toyota bulunuyor. Toyota onlarca sorun arasında 2020 yılında en çok araba üreten şirket olarak ön plana çıktı. Otomotiv sektörünün 2020 yılı şampiyonu olarak gösterilen Toyota, üretimlerine tam gaz devam ediyor.thumbs-b-c-5b3ea5d75c9c21bef0b825520802254d.jpg

2020 yılı tüm dünyada ve tüm sektörlerde oldukça olumsuz sonuçları aldı. Birçok noktada dezavantajlı durumları yaşayan şirketlerden bazıları da başarıyla ön plana çıktı. Pek çok ülkede zarar göre global şirketler işçi çıkartmaya kadar kritik hamlelerde bulundu.  Otomotiv sektörüne bakıldığında ise en az etkilenen sektörlerden birisi olarak karşımıza çıktı. Volvo’nun 2020’de satış rakamlarının artmasının yanı sıra Honda üretimlerini oldukça güçlü bir şekilde arttırdı. Otomotiv sektöründeki diğer bir sürpriz ise Toyota’dan geldi.

​​​​​​​toyota-uretim-arasini-11-mayis-a-uzatti-f17a9.jpg​​​​​​​

Dünya’daki en büyük araç üreticilerinden birisi olan Toyota, 2020’in kasım ayında geçen yıla nazaran %7’lik bir artış gösterdiğini açıkladı. Sadece geçen ay 830 bine aşkın araba üretimi Toyota’da tarafından gerçekleştirildi. Çin’den gelen oldukça yoğun talebinde olduğu bildirildi. Bunların yanı sıra geçtiğimiz aylarda Çin’den gelen talebin %50’ye kadar artığı belirtildi.​​​​​​​

Toyota 9 Milyon Araç Sattı

Toyota, Daihatsu da dahil olmak üzere hemen hemen tüm alt markalarının Kasım ayına kadar toplamda 9 milyona yakın araç sattığını belirtti. Bu sayıya bakıldığında neredeyse aynı rakamlarda araba üretimi gerçekleştirildi. Bu veriler bizlere Japon devi olan Toyota’nın 2021’e oldukça güçlü bir şekilde giriş yapacağını gösteriyor.

5c8dc42b45d2a09e009ef05d.jpg​​​​​​​

Toyota yaptığı açıklamada bu yüksek satış rakamlarına erişebilmesindeki en yüksek payı alan araçlar RAV4, Harrier ve Yaris gibi modellerin olduğunu belirtti. Aralarında en iddialı araçlardan birisi de RAV4 olduğu belirtiliyor. Toyota önümüzdeki yılda da büyük bir gelişim içerisinde olması bekleniyor. 2021 yılında Toyota’nın neler yapabileceğine dair başarısını göreceğiz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.