Bilim & Teknoloji

Bilim Adamları Yeni Bir Canlı Türü Keşfetti

Bilim insanlarının biyolojik ve canlı türlerine ilişkin yaptığı araştırmalarda oldukça şaşırtıcı minik bir canlı keşfedildi. Bilim insanlarını bile hayret içerisinde bırakan keşfedilen bu minik canlıya dair detaylar haberimizde..

İnsanlık tarihinin başladığı andan bu yana bilim var. Bilim ve bilim ışığında gerçekleştirilen tüm çalışmalar dünyadaki her bireyin hayatına doğrudan etkide bulunuyor.

İnsanoğlu dünyanın varoluşundan bu yana yeni canlı türleri ile ilgili yeni çalışmalar yapıyor ve yeni keşiflere imza atıyor. İnsanlık tarihinin başladığı andan itibaren yeni canlılar keşfedildi ve bu süreç bilimsel insanlarının yaptığı araştırmalar ışığında sonsuza dek devam edecek. Hala dünyamızı paylaştığımız ve varlığından dahi haberdar olmadığımız milyonlarca canlı olabilir.

Yapılan son araştırmalarda bilim insanları şans eseri yeni bir canlı keşfetti ve bu canlı şimdiye kadar yapılan tüm canlı türleri araştırmalarında karşılaşılmayan bulgular içeriyor. 

Keşfedilen canlıyı tarif etmemiz gerekirse yaklaşık olarak bedeni 5 mm civarı yani oldukça küçük bir canlı. Orta boyutlu olarak ifade edilebilecek antenlere sahip. 6 adet bacağının bulunmasıyla daha önce keşfedilmiş olan böcek türlerine benziyor ve sahip olduğu renk pigmentleri tamamen şeffafmış gibi bir görüntüye sahip olmasına neden olacak kadar beyaz.

Keşfi yeni gerçekleştirilen bu canlı ilk bakışta böcek gibi görünse de aslında bir hayvan ve vücut yapısı itibariyle başka bir canlı gurubu familyasına ait. Bu canlı grubu familyası; çatal kuyruklular takımı olarak ifade ediliyor.

Bir canavar keşfedilmiş olabilir!

Buraya kadar her şey daha önce yapılmış olan bilimsel kökenli canlı türleri araştırmasına benziyor olabilir. Ancak bu canlının şaşırtıcı olma sebebi keşfedildiği coğrafya. 

Henüz ismi konmayan bu 6 bacaklı 5 mm’lik minik canlı, ait olduğu canlı grubu familyası olan çatal kuyruklular familyasının en kuzeydeki temsilcisi. Evet, kuzey yani kutuplardan bahsediyoruz.

Yani bu minik canlı keşfedildiği yerde tüm yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştirebiliyor ve bu durumda tüm buzul çağlarından sağ çıkmış olduğunun göstergesi olarak görülüyor.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı