Windows Hackerları Üzecek Bir Güncelleme Yayımladı

Windows Hackerları Üzecek Bir Güncelleme Yayımladı

Yayıncısı Microsoft olan Windows işletim sistemi, son yayınlamış olduğu güncelleme ile üçüncü kişilerin elini oldukça güçlendiren ve bilgi hırsızlığını oldukça kolaylaştıran bazı açıkların tamamen kapatılmasını sağladı. Bu, son güncelleme ile kapatılan yolların ardından kişisel bilgisayarından veri hırsızlığı artık eskisi kadar kolay olmayacak.

Özellikle veri hırsızlığı ile mücadele amacıyla yayımlanan bu son güncelleme yalnızca veri hırsızlığına dair tek bir açığı kapatmakla yetinmiyor. Windows’un son güncellemesi ile kapatılan açık sayısı tamı tamına kırk sekiz. 

Windows’un kapattığı şifre ve veri hırsızlığından daha da tehlikeli olduğunu açıkladığı 2 önemli problem ise, kişisel bilgisayara uzaktan erişilme ile RDP sunucularına herhangi bir onay veya doğrulama olmaksızın girilmesini sağlayan açıklar. Ancak Windows, yayımlamış olduğu bu son güncelleme ile bu kritik problemlerin de üstesinden gelmiş durumda. Windows’un yayımladığı son güncellemeyi yapmamış olan kullanıcıların bilgisayarına uzaktan erişilebilir, kritik bilgiler silinebilir, değiştirilebilir, kişi için oldukça önem arz eden bütün veriler üçüncü kişiler tarafından herhangi bir onay veya doğrulama olmadan okunabilir ve hackerlar, oldukça ciddi yetkilere sahip bir kullanıcı açabilir. Özellikle bu sorunların yaşanmaması için Microsoft, Windows için yayımladığı son güncellemenin kesinlikle yapılması gerektiğini öneriyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.