Bilgisayar
Trend

Windows 10 KB4559309 Sürümünün Sorunu Kabul Edildi

Windows 10 KB4559309 yaması, Windows işletim sisteminin yavaşlamasına neden oldu. Microsoft resmi olarak doğrulama yaptı.

Microsoft, Windows 10 işletim sistemiyle gerçek anlamda uğraşıyor. Güncelleme üzerine güncelleme, düzenleme üzerine düzenleme yayınlanıyor. Buna rağmen sorunlar hala devam ediyor. Artık Microsoft’un sorunları kabul ettiği açıklamaları yayınlamasına da alışmaya başladık. Son olarak Windows 10 KB4559309 sürümündeki sorunlar kabul edildi.

Bu sefer yaşanan sorun, donanım hatası ya da internet bağlantı hatası değil. Bu kez durum daha ciddi. Haziran ayında yayınlanan yeni güncelleme, Windows işletim sisteminin yavaşlamasına neden oluyor. Bahsettiğimiz gibi Microsoft bunu kabul etti ve asıl sorun da zaten kabul edilen bir hata olması. Yani hatanın doğrulanması.

Windows 10 KB4559309 Yaması Sistemi Yavaşlattı

Haziran ayında yayınlanan bu yama ile Microsoft Edge tarayıcı Chromium tabanına geçti. Tarayıcı hızlandı ama sistem yavaşladı. Kullanıcılar zaten topluluk mesajlarında sistemin yavaşladığı yönünde mesajlar gönderiyordu.

Sistemin yavaşlamasına neden olan hatanın kaynağının ne olduğu ve ne kadar etkileyici olduğu konusunda ise açıklamayı Microsoft gerçekleştirdi. Windows 10 KB4559309 sürüm numaralı yamada yavaşlama sorunu kabul edilirken, bu sorunun bilgisayarın açılış hızını etkilediği de söylendi.

windows-10-kb4559309.jpg

Sadece açılış hızı ile alakalı olan bir durum yaşanmıyor. Bunun yanında sistemde yavaş çalışıyor. Performans sorunları çok ciddi bir seviyede. Durum bu olunca açıklamada bir düzenleme güncellemesine yer verileceği de söylendi. Windows 10 KB4559309 hatalarını giderecek olan güncellemenin ne zaman geleceği ise söylenmedi.

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu