Windows 10 Güncelleme Sistemi Değişiyor

Windows 10 Güncelleme Sistemi Değişiyor

Microsoft’un en başarılı işletim sistemlerinden biri Windows 10 işletim sistemi olmuştu. Yayınlandığı andan bu yana sürekli olarak güncellemeler almaya da devam eden işletim sistemi, bu konuda zaman zaman eleştiriler de almıyor değil. Mayıs ayında gelecek olan büyük güncellemenin ise eleştirilere bir nebze cevap olacağı ortaya çıktı.

Windows 10 Güncellemesi Neler Sunacak?

Bir süredir testleri devam eden ve şu an için test kullanıcılarına da dağıtılmış olan yeni güncellemenin, yeni büyük güncelleme serisi olarak sunulmasını bekliyoruz. Bu güncellemeyle beraber işletim sistemine gelişmiş bir kontrol sistemi eklenecek.

Kullanıcılar artık güncelleme zamanlarını daha iyi seçebilecekler. Bunun için ekstra bir kontrol sisteminin yer aldığını göreceğiz. Artık büyük güncellemeler de olsa güncellemeleri zamanlayabileceksiniz ya da indirme yükleme sürelerini belirleyebileceksiniz. Tüm bu kontroller tamamen kullanıcıya bırakılacak.

Ayrıca yeni sürümün güncelleme iptali gibi bir artısı da olacak. İsteyen kullanıcıların güncellemeleri iptal etme seçeneğini seçip, sadece belli başlı güvenlik yamalarını almayı seçebilecekleri söyleniyor.

Windows 10

Kısacası güncelleme çok daha detaylandırılmış bir sisteme sahip olacak ve bundan sonraki güncellemeler için kullanıcılara tam yetki vermiş olacak. Büyük Mayıs güncellemesinin sunacağı tek yenilik bu olmayacak. Bunun dışında da bazı düzenlemeler bekliyoruz.

Kaomoji desteği, Windows sanal alan desteği ve yeni temalarda güncellemenin içerisinde yer alan yenilikler arasında olacak. Bunun dışında Daha kararlı bir işletim sistemi sunulmasını sağlayacak olan güncellemelerin ne kadar artı sağlayacağı yayınlandıktan sonra gözükecek.

Yeni dönemde Windows 10 güncellemeleri için tek önemli olan şartın güvenlik olduğunu da ekleyelim. Yani her ne kadar güncellemeleri yönetme seçeneği detaylandırılmış olsa da kullanıcılar istese de istemese de güvenlik yamalarını almak zorunda olacak. Güvenlik yamalarının güncellemesini engellemek gibi bir durum söz konusu olmayacak. Hatta bu güncellemelerin zamanını değiştirmek de pek mümkün olmayacak.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.