Microsoft'un Windows 7 İçin Güncelleme Desteği Sona Eriyor

Microsoft'un Windows 7 İçin Güncelleme Desteği Sona Eriyor

22 Ekim 2009 tarihinde kullanıma giren Windows 7 işletim sisteminin geleceğine yönelik Microsoft tarafından bir bildiri yayımlandı. Yapılan açıklamada Windows 7 için verilen 10 yıllık ürün güncelleme desteği taahhüdünün süresi dolduğunda firmanın artık bu işletim sistemine desteğini sonlandıracağı bilgilerine yer verildi.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada Windows 7 için 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren desteğin tamamen sonlandırılacağı açıklandı. Bu tarih itibariyle Windows Update olarak herhangi bir destek ve yazılım güncellemesinin sunulmayacağı hatırlatıldı. Haliyle firmanın yatırımlarını daha yeni teknolojiler sunan güncel işletim sistemlerine odaklayacağı ve Windows 7 kullanıcılarının belirtilen son destek tarihinden önce Windows 10 sürümüne geçmeleri önerildi.

14 Ocak 2020 Sonrası Windows 7 İle İlgili Detaylar

Microsoft tarafından yapılan açıklamanın detaylarında 14 Ocak 2020 tarihinden sonra bu işletim sistemini halen daha kullanmak isteyen kullanıcıların yeni güvenlik risklerine ve virüs gibi kötü yazılımlara karşı savunmasız kalabilecekleri vurgulandı.

Windows 7 kullanıcılarının 14 Ocak 2020 öncesi Windows 10'a geçmeleri öneriliyor.

Windows 7 işletim sistemi destek süresinin sonlanmasının ardından kullanıcılar tarafından tekrardan yüklenip aktifleştirilebilecek. Ancak yazılım ve güvenlik güncelleştirmeleri alınamayacağından bu işletim sistemini kullanan bilgisayarlar tüm güvenlik risklerine karşı daha savunmasız olacaklar.

Ayrıca Internet Explorer programının kullanımının da 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren Windows 7 işletim sistemine devam eden sistemlerde sonlandırılacağı bildirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.