Oyun

Battlefield V Çok Oyunculu Moda Düzenleme Geldi

Battlefield V oyunu için çoklu modlar değiştirildi. Oyundan bazı çoklu modların kaldırıldığı açıklandı. İşte Battlefield V için son detaylar ve kaldırılan çoklu oyuncu modları.

Dice, geçtiğimiz günlerde Battlefield V için bir dizi düzenleme yapılacağını açıklamıştı. Firma tarafından yapılan bu açıklamanın hemen sonrasında Battlefield V için ilk kapsamlı düzenleme haberi geldi. İlk yapılan ise oyundan bazı çok oyunculu modları kaldırmak oldu. Dice tarafından yapılan açıklamayla beraber çok fazla tercih edilmeyen çok oyunculu iki modun kaldırıldığı belirtildi.

Battlefield V Kararının Nedeni Ne?

Battlefield V oyunu için açıklanan karar, yine oyuncuları ikiye bölmüş oldu. Zaten oyun çıktığı andan bu yana, oyuncular iki farklı düşünce etrafında kutuplaşmaya başlamıştı. Bir grup oyunu severken başka bir grup ise bir hayli eleştiri getirmişti.

Yeni karar sonrasında da aynı durum geçerli oldu. Yine bir grup söz konusu çoklu oyuncu modlarının çıkarılmasını severken bir başka grup ise tepkilerini sosyal medya üzerinden dile getirdi.

Karar sonrasında Cephe hattı ve Üstünlük çok oyunculu bölümlerinin oyundan kaldırıldığı belirtildi. Bu durum karşısında bir neden açıklamasının geldiğini de belirtelim.

Battlefield V

Yapım tarafından verilen bilgilere göre oyuncuların bu modlarda oyun bulmaları için çok uzun süre beklemeleri gerekiyor. Oyuncuların oyun bulma konusunda yaşadıkları sıkıntı bir yana, uzun süre beklemek belli yükleri de beraberinde getiriyor.

Gösterilen ilginin yetersiz olması nedeniyle böyle bir karar alındığı açıklanmış olsa da bir kesim oyuncular bu karardan memnun değil gibi gözüküyor. Öyle ki kararın açıklanmasının ardından Dice’ın sosyal medya hesaplarına çok ciddi şekilde tepki mesajlarının gönderildiği görülüyor.

Tepkilerin bu denli yoğun olması, firmanın geri adım atıp atmayacağı konusunda da soru işaretlerini gündeme getirmiş durumda. Firmanın geri adım atması durumunda, modların yeniden kullanıma açılması bekleniyor. Fakat şimdilik son güncellemeyle beraber bu modları oynamak mümkün olmayacak. Battlefield V için gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı