Mobil

Asus Zenfone 6 Performans Sonuçları Yayınlandı

Asus Zenfone 6 akıllı telefonları için performans testleri yayınlandı. İşte Asus Zenfone 6 için beklentiler.

Asus, akıllı telefon sınıfında sessiz ama emin adımlarla ilerleyen markalardan bir tanesi. Markanın yeni seri amiral gemisi akıllı telefonları da çok konuşulmadı ancak fiyat farkı, tasarım artısı gibi artılar sayesinde istenen satış rakamlarına ulaşılmaya başlandı. Bir yandan mevcut amiral gemisi satışlarına devam eden markanın şu sıralar Asus Zenfone 6 modeli üzerinde de çalışmalar yaptığı biliniyor.

Asus Zenfone 6 Nasıl Özelliklerle Geliyor?

Yeni amiral gemisi akıllı telefon modelleri olması beklenen Asus Zenfone 6 için ilk detaylar gelmeye başladı. Buna göre Asus Zenfone 6 akıllı telefonları çok iddialı modeller olacak.

Amiral gemisi akıllı telefonlara dahil olmasını beklediğimiz yeni serinin içerisinde Snapdragon 855 işlemcilerinin olacağından söz ediliyor. Yeni amiral gemisi işlemcilerin performans testlerinde de karşımıza çıktığını görüyoruz.

Son performans testlerine göre işlemciler tüm versiyonlarda sabit kalacak. Snapdragon 855 işlemcileriyle beraber gelecek olan RAM bellek miktarının ise 6 GB RAM bellek olacağını net bir şekilde görüyoruz.

Asus Zenfone 6

Tabii ki performans testleri bu konuda tüm versiyonları işaret etmiyor. Yani teste alınan modelin içerisinde 6 GB RAM bellek miktarı yer alsa da RAM bellek kısmında farklı seçeneklerde sunulabilir. Beklenti 8 GB RAM bellek miktarı bulunan bir versiyonun da tanıtılması. Tabii ki kesin konuşmak için erken olduğunu ekleyelim.

Tüm bu özellikler bir yana Asus Zenfone 6 akıllı telefonlarının Snapdragon 855 işlemcileriyle beraber performans rekorları kıracağı da ortaya çıktı. Buna göre söz konusu akıllı telefonların 3527 tek çekirdek puanı bulunuyor. Tek çekirdek puanı kısmında 3527 değerine ulaşacak olan akıllı telefonların çoklu çekirdek puanı kısmında ise 11190 puana çıktığını görmek mümkün oldu.

Bu değerler bile ne kadar iddialı bir akıllı telefonun söz konusu olduğunu ortaya koyuyor. Yeni akıllı telefonların tüm bu detaylarının kesinlik kazanacağı etkinliğin ise 16 Mayıs tarihinde yapılacağını ekleyelim. 16 Mayıs etkinliğinden hemen sonra satışlarında başlayacağı Asus’un bu şekilde bir hazırlık içerisinde olduğu bilgisi var.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı