Oyun

Apple’ın Yeni Oyun Platformu Apple Arcade Duyuruldu

Teknoloji devi Apple'ın yeni oyun platformu olan Apple Arcade, düzenlenen etkinlikte resmi olarak duyuruldu. İşte detaylar..

Apple’dan oyun dünyasına ilk adımlar resmi olarak atıldı. Önceki gün düzenlenen etkinlikte Apple, birçok yeni ürün ve servisle birlikte Apple Arcade platformu da duyuruldu.

Etkinlikle yeni oyun platformu ile ilgili bazı detaylara yer verildi. Buna göre Apple Arcade platformunun App Store üzerinde yeni bir bölüm olarak yer alacağı ve bu alanı kullanıcıların kendilerine göre kişiselleştirebileceği belirtildi. Aynı zamanda kendisine özgü en az yeni 100 oyunun bu platformda yer alacağına vurgu yapılırken oyunların offline olarak oynanabilmesi de müjdelendi. Bahsi geçen özel olarak geliştirilmiş 100 oyunun Apple Arcade platformu harici başka oyun servislerinde bulunmayacağı bildirilirken oyunlar App Store üzerinden iPhone ve iPad modellerine indirilip oynanabilecek.

Apple’ın Arcade servisinde bulunan oyunlarda reklamlara yer verilmeyeceğinden bahsedilse de bu durumun ilerleyen dönemde aynı şekilde kalıp kalamayacağı merak konusu olacak. Reklamsız oyunların ücretli aboneliklerde geçerli olabileceği düşünülürken farklı abonelik seçeneklerinin platformda bulunması bekleniyor.

Apple Arcade 2019 Sonbaharında Hizmete Başlayacak

Konami, Disney, Sumo Digital, Sega ve Cartoon Network dahil olmak üzere birçok büyük yapım şirketleri ile anlaşma dahilinde çeşitli oyunların yer alacağı Apple Arcade platformunun 2019 sonbaharında aktif olarak kullanıma sunulması bekleniyor.

Apple Arcade servisinin 150’den fazla ülkede aynı anda hizmet vermeye başlayacağı bildirilirken abonelik seçenekleri ve ücretleri konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı