Bilgisayar
Trend

Apple’ın Yeni Mac Pro Modeli 10 Aralık’ta Satışa Çıkıyor

Apple'ın yeni geliştirdiği Mac Pro modelinin satış tarihi açıklandı. İşte yeni Mac Pro satış tarihi ve fiyatı..

Haziran ayında düzenlenen WWDC 2019 etkinliklerinde Resmi olarak duyurulan yeni Mac Pro modelinin satış tarihi belli oldu. Apple’ın elit kullanıcılara gönderdiği e-postaya göre Mac Pro için sipariş verilebilecek tarih olarak 10 Aralık 2019 gösterildi.

Bilindiği üzere Apple, Mac Pro ve Pro Display XDR modellerini 2019 yılının üçüncü çeyreğinin sonlarına doğru satışa sunması bekleniyordu. Ancak geçtiğimiz Kasım ayında Bloomberg tarafından yayınlanan raporda bu ürünlerin satışının Aralık ayında başlayacağı bilgisi yer almıştı. WWDC etkinliğinde Apple’ın vadettiği sonbahar dönemi de nispeten doğrulanmış olacak. Zira kış mevsimi 21 Aralık tarihinde başlayacakken Mac Pro modelinin satış tarihi 10 Aralık olarak belirlendi.

Apple yeni Mac Pro modeli 10 Aralık’ta Satışa Çıkacak

Apple’ın gönderdiği e-posta’ya göre yeni Mac Pro ve Pro Display SDR modelleri 10 Aralık tarihinden itibaren satışa çıkacak. Ancak Mac modellerinde kişiselleştirme yoluyla ürün siparişleri göz önüne alındığında bu tarihte siparişi verilen cihazların nakliyesi daha uzun bir süreyi alabilir.

Apple’ın kullanıcılarına gönderdiği Mac Pro satış tarihi ile ilgili e-posta içeriği..

Yeni Mac Pro Özellikleri ve Fiyatı

Giriş seviyesi olarak belirlenen Mac Pro modelinde 32 GB RAM, sekiz çekirdek içeren Xeon CPU, Radeon Pro 580X ekran kartı ve 256 GB SSD depolama alanıyla birlikte kullanıcılara Avrupa ve ABD’de 5.999 dolar etiket fiyatıyla satışa sunulacak.

Özellikle, Apple’ın açıklama e-postası, Mac Pro ve Pro Display XDR’nin 10 Aralık’ta “sipariş edilebilir” olacağını söylüyor – çoğu kullanıcının özel yapılandırmalar sipariş etmesi muhtemel olduğu göz önüne alındığında, nakliye daha uzun sürebilir.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı