Haberler

Apple’ın Ücretli Haber Servisi Apple News Plus Tanıtıldı

Apple'ın News servisi yenilendi. 300'den fazla popüler derginin yer aldığı Apple News+ resmi olarak duyuruldu. İşte detaylar..

Apple’ın düzenlediği etkinlikte şirketin abonelik servisleri ardı ardına tanıtıldı. Kısa süre önce iPad, iMac ve yeni Airpods ürününü duyuran firmanın dün gerçekleştirdiği etkinlikte ise abonelik servisleri odak noktası olarak yer aldı. Düzenlenen tanıtım etkinliğinde Tim Cook tarafından ilk tanıtılan servis ise Apple News+ platformu oldu.

Bilindiği üzere Apple News uygulaması halihazırda aktif olarak birçok kullanıcıya hizmet veriyor. Aylık olarak milyonlarca haberin yer aldığı bu servise 300’e yakın özel derginin de Apple News+ ile birlikte eklendiği duyuruldu. Serviste yer alan bu dergiler animasyonlu olarak kullanıcılara gösterilecek ve oldukça şık, kullanışlı bir şekilde listelenecek.

Apple News+ Servisine Yüzlerce Dergi Ekleniyor

Aylık olarak milyarlarca haberin yer aldığı Apple News servisi Plus dönemi ile birlikte 300’den fazla dergi yayınını da içeriğinde listeleyeceği duyuruldu.

Apple News+ servisinde 300’den fazla popüler dergi de yer alacak.

Apple’ın yeni haber servisi ile birlikte uyumlu Apple cihazlarından istedikleri tüm yayın ve haberlere ulaşabilmesi hedefleniyor. Haberleri tek kaynaktan kullanıcılarına ulaştırmayı amaçlayan Apple, yeni tanıttığı Apple News+ ile birlikte bu hedefte doğru adımlarla ilerliyor. Apple News Plus servisinde yer alacak olan yeni aile paylaşımı özelliği ise oldukça dikkat çekici.

Cupertino’lu firmanın internet yazılım alanında görev yapan Eddy Cue, Apple News+ servisi ile ilgili yaptığı değerlendirmede güvenli kaynaklardan habercilik yapacaklarını ve şık tasarımlı dergilerle kullanıcılardan olumlu puan alacaklarını düşündüklerini ifade etti.

Apple News Plus Servisi Abonelik Ücreti

Apple News+ servisinin aylık abonelik ücreti 9.99 dolar olarak belirlendi. Abonelerinden alınacak olan ücretin %50’sinin yayıncılara dağıtılacağı açıklandı.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı