Haberler

Apple’ın Kablosuz Şarj Teknolojisi AirPower Üretimi İptal Edildi

Apple AirPower teknolojisi hakkında üzücü bir gelişme yaşandı.

Apple’ın kablosuz multicihaz şarj aleti olarak beklenen AirPower için meraklılarını üzücü haber geldi. İlk duyurulduğu dönemden beri halen piyasaya çıkarılmayan cihaz için Apple’ın çok fazla bilgi vermemiş olması, bu teknolojinin üzerinde çözülmesi gereken problemler olduğunu düşündürüyordu. Beklenen açıklama sonunda Apple tarafından yapıldı. İşte detaylar..

Bilindiği üzere Apple AirPower kablosuz şarj sistemi ile aynı anda üç cihaza kadar şarj imkanı sağlanacaktı. Haliyle iPhone, Apple Watch, AirPods veya Mac Mouse gibi cihazların da üçünü aynı anda şarj etme imkanı sunacak olan ürün için üzücü haber geldi. Apple, AirPower üretiminden vazgeçtiğini duyurdu.

Apple’ın AirPower Üretimi Gerçekleşmeyecek

Konu ile ilgili Apple’dan yapılan açıklamada AirPower ürününün yüksek beklentileri karşılamayacağının düşünülmesi nedeniyle bu projenin askıya alındığı duyuruldu.

AirPower lansmanını merakla bekleyen müşterilerinden özür dileyen Apple, gelecek şarj teknolojisinin kablosuz olduğunu inanmaya devam ettiklerini belirtti.

İlk olarak Apple tarafından 2017 Eylül ayında duyurulan AirPower üzerinde yapılan çalışmalarda sorunların bir türlü giderilememiş olmasından dolayı bu iptal kararının alındığı düşünülüyor.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı