Haberler

Apple’ın 2020 Planları iPhone SE 2 Modeli İle Başlayacak

2020 yılının başlarında kullanıcılarına iPhone SE 2 ile merhaba diyecek olan Apple’dan bilgiler gelmeye devam ediyor. Şirketin planları dışarı sızarken iPhone 12 konusunda detaylar haberimizde.

Ünlü teknoloji devi Apple’ın 2020 yılına dair planları sızmaya devam ediyor. Bu konuda araştırmalar yapan ve istihbarat toplayan kişilerden edinilen bilgilere göre Apple, 2020 yılına ilk başta iPhone SE 2 modeliyle giriş yapacak. iPhone 8’e benzeyecek olan ve 4.7 inç büyüklüğünde olacağı tahmin edilen modelin 2020’nin ilk çeyreğinde kullanıcılarla buluşması bekleniyor. 3 GB RAM ile A13 işlemci kullanacak iPhone SE 2 modelinin istenilen satış rakamlarına çıkacağı öngörülmekte.

İlk başta Amerika ve Kanada’da piyasaya sürülecek olan telefonlar 2020 yılının ortalarından itibaren Avrupa pazarı ile buluşacak.

Apple, 2020’de 5G Teknolojisi Destekleniyor

Apple’ın 2020 yılı içerisinde çıkaracağı bütün telefonlarda 5G teknolojisi desteklenecek. Hatta bölgelere göre 6G desteğinin de olması bekleniyor. Tabii ki şirketin maliyetleri baz alarak 6G’yi opsiyonel olarak sunacağı belirtilmekte.

ABD ve Kanada’nın yanı sıra Japonya ve Kore’de de piyasaya girecek 2020 model iPhone telefonlarda şirket, satış rakamlarını yukarı çekme hedefinde. Eğer planlar istendiği gibi giderse Apple 2021 yılının da hazırlıklarına vakit kaybetmeden başlayacak. Sektörde öncü görevini gören ve telefon pazarında başı çeken Apple’ın hamleleri şimdiden merak konusu haline geldi. İlerleyen günler, şirketin politikasını daha net ortaya koyacak.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı