Haberler
Trend

Apple Watch Series 5 İçin Yeni Versiyon Müjdesi

Akıllı telefon ve bilgisayarlarıyla teknoloji sektörünün en önemli şirketlerinden birisi olan Apple, akıllı saati Watch Series 5 için yeni versiyon müjdesi verdi. Bu modeli çok daha efektif bir hale getirmek isteyen şirketin kolları sıvadığı ifade ediliyor. 

Apple’a yakın sağlam kaynaklardan edinilen bilgilere göre şirket, akıllı saati Watch Series 5 için yeni bir versiyon getiriyor.  Apple Watch Series 5 (PRODUCT) RED olarak adlandırılacak model, anlaşıldığı üzere kırmızı renge sahip olacak. İlginç görünümüyle beklentileri karşılaması düşünen saatin satış rakamlarının da iyi olacağı ifade ediliyor. 

AIDS İle Mücadeleyi Fonlayacak

Bu saatin en önemli özelliği ise sosyal sorumluluk projesine maddi kaynak oluşturması. Apple Watch Series 5 (PRODUCT) RED satışından elde edilen gelirlerin bir kısmı HIV/AIDS mücadele derneği olan The Global Fund’a aktarılacak. Bu da şirketin satış rakamlarını arttırmak ve toplumu HIV virüsüne karşı bilinçlendirmek için yaptığı bir strateji olarak adlandırılıyor. 

Orijinalinden Pahalı Olacak

Gelen bilgilere göre Apple Watch Series 5 (PRODUCT) RED, standart versiyondan pahalı olacak. Ancak şirketin fiyat politikasında bir değişiklik yapabileceği ve fiyatı aynı tutabileceği de ifade ediliyor. 

Bilindiği üzere Türkiye’de saatin satış fiyatı 3.299 TL. Yeni versiyonun ortalama 3600 TL civarlarında olması bekleniyor. İlerleyen günlerde Apple Watch Series 5 (PRODUCT) RED hakkındaki tüm detayların netleşeceği düşünülmekte.

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı