Haberler

Apple Uzun Yıllar Sonra CES Etkinliğine Katılıyor

Dünyanın en prestijli teknoloji etkinliklerinden biri olan CES çok uzun yıllardır başarıyla gerçekleşiyor. 1992’den beri bu etkinliğe resmi olarak katılım sağlamayan Apple ise çok şaşırtıcı bir karar aldı. Şirket, CES 2020’de boy göstererek pazarda ne kadar etkin olduğunu bir kez daha kanıtlamak istiyor. 

CES 2019’a ve ondan önceki etkinliklere de katılmayan Apple, karar değişikliğine gitti. Şirketten gelen bilgilere göre Apple ürünleri CES 2020’de kullanıcılarla buluşacak. 

1992 senesinden bu yana tam 28 yıldır CES’e (Tüketici Elektroniği Şovu) katılmayan Amerikalı teknoloji şirketi Apple, 2020 yılı için farklı bir karar aldı. Özellikle mahremiyet konusuna vurgu yapmayı planlayan Apple, 2020 Ocak ayında düzenlenecek etkinlikte resmi olarak yer alacak. 

CES 2020 etkinliğinin ilk gününde mahremiyet konusunun işlenmesi özellikle Apple’ı harekete geçirdi. Burada bir konuşma yapması düşünülen Apple yetkililerinin mahremiyet vurgusuyla dikkat çekeceği düşünülüyor. Edinilen bilgilere göre Apple adına Jane Hovart konuşmayı yapacak.

Ayrıca Google ve Facebook da mahremiylet ile alakalı konuşmalar yapacak şirketler arasında. 

Apple’ın 28 yıllık aradan sonra CES etkinliğine resmen giriş yapması teknoloji tutkunlarını heyecanlandırırken, şirketin gelecek yıllardaki CES etkinliğine de katılım sağlaması bekleniyor. 

Türkiye’deki teknoloji severlerin 8 Ocak 2020 Saat 12.00’de etkinliği canlı olarak izleyebilecekleri bilinirken Apple’ın yapacağı konuşma da heyecanla beklenmekte.  

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı