Haberler
Trend

Apple, Piyasa Değeri İle Dudak Uçuklattı

Amerikan Teknoloji Şirketi Apple’ın piyasa değeri hesaplandı. Ortaya çıkan tutar dudak uçuklatırken piyasa değerinin tahmini olduğu ifade ediliyor.

Apple’ın piyasa değeri açıklandı. Yapılan bağımsız araştırmalar sonucunda şirketin değeri ortaya çıkartılırken fiyatın dudak uçuklatıcı olduğu görülüyor. Financial Times’ta yer alan habere göre Apple’ın piyasa değeri geçtiğimiz aylarda 1 trilyon Dolar’ı aşmıştı. Bilindiği üzere bu değer, Apple’ı 1 trilyon Dolar sınırını geçen ilk şirket yaparken, şirketin birçok ülke ekonomisinden daha büyük olduğu görülmüştü.

Yeni araştırmalar sonucunda Apple’ın piyasa değer 1.2 trilyon dolar olarak hesaplandı. Ayrıca aynı haberde, Amerika’daki enerji sektörünün 1.1 trilyon Dolar olduğu bilgisine yer verildi. Buna göre Apple, tek başına Amerikan enerji sektöründen daha fazla piyasa değerine sahip olduğunu gösterdi.

Apple, Hisse Fiyatları Yükselişini Sürdürüyor

Piyasa değeri devamlı artan Apple’ın hisseleri de yükselişe geçmiş durumda. Ünlü teknoloji devinin Amerikan borsasında yüzde 70’lik bir gelişme kaydettiği ve 268 dolardan işlem gördüğü biliniyor.

Apple’ın piyasa değeri sınırları zorluyor.

iPhone satışlarında hedeflerine ulaşamayan ancak diğer alanlardaki satış başarısıyla büyümesini sürdüren şirketin teknoloji sektöründe başı çektiği görülmekte. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan ve piyasa değeri ile pek çok ülkenin ekonomisinden daha büyük olduğunu gösteren Apple’ın hedefinin 1.5 trilyon Dolar olduğu da konuşulmakta. 2021 yılında bu hedefin yakalanacağı ve şirketin sektörde zirvedeki yerini sağlamlaştıracağı ifade ediliyor.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı