Bilgisayar

Apple Mac Pro 8 TB Yeniliği.. Fiyatı Şaşırtmaya Devam Ediyor

Fiyatıyla Türkiye’deki kullanıcılarını şok eden Mac Pro, adından söz ettirmeye devam ediyor. Yeni model Mac Pro 8 TB fiyatı da yine kullanıcıları şaşırttı. 

Apple Mac Pro 8 TB Fiyatı Şok Yarattı

Özellikleriyle kendi rakiplerinin fersah fersah önünde bulunan cihazın en düşük modeli 42.400 Türk Lirası’ndan satışa çıkarken, özelliklere göre cihaz 421 Bin TL’ye kadar yükseliyor. Profesyonellere hitap eden ve üst düzey nitelikli işlerde rakipsiz olmayı amaçlayan Apple, ayrıca özelleştirme noktasında da kullanıcılara büyük bir özgürlük sunuyor. 

En düşük modeli 42 Bin TL olan Mac Pro’da özellikler yükseldikçe fiyat da artış gösteriyor. Sinema kurgusu, tasarım ve aranjörlük işlerinde kullanılan cihazın en donanımlı hali ise tamı tamına 421 Bin TL. 

Apple’ın açıkladığı fiyatlara göre 4 TB alan artırımında yaklaşık 2000 Dolar ek ücret isteniyor. Bu miktar, güncel kura göre yaklaşık 16 Bin TL. Yine 16 inçlik MacBook Pro da alan artırımı yapılabilen cihazlardan birisi olarak dikkat çekmekte. Ancak MacBook Pro’nun 4 TB alan artırımı için istenen fiyat tam 2400 Dolar. 

Cihaza eklenen özelliklerle adeta bir servet haline dönüşen Mac Pro için Apple’ın çalışmalara devam ettiği ve grafik kartı güncellemesi yayımlayacağını da belirtmek mümkün. Üst düzey kullanıcılara hitap eden Mac Pro’nun birçok işte güvenle kullanıldığı biliniyor. 

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı