BilgisayarHaberler

Apple Kullanıcılarına Sidecar Müjdesi!

Apple'ın üzerinde çalıştığı "Apple Sidecar" özelliği ile Mac cihazlarının ekranı ikinci bir iPad ekranları ile birleştirilebilecek. Detaylar için haberimizi okuyun.

Cupertino’lu teknoloji şirketi Apple’ın iOS tabanlı cihazlarını Mac dünyası ile daha fazla bütünleştirme çalışmalarında belirli aşama kaydedildi. Şirketin üzerinde çalıştığı öne sürülen Apple Sidecar özelliği sayesinde Mac kullanıcıları artık iPad’lerini ikinci ekran olarak birleştirebilecekler.

Bilindiği üzere Apple’ın ürettiği mobil veya bilgisayar ürünlerine dikkat edildiğinde özellikle ekran özelliklerinde yer alan renk, yenileme hızı, cam kalitesi ve ekran teknolojisi açısından mükemmele yakın kalite deneyimini kullanıcılara sunmak için laminasyon gibi özellikler ön planda yer alıyordu. Şirketle ilgili gelen yeni bilgilere göre ise Mac kullanıcıları masaüstünü genişletebilmek için iPad’lerini ikincil bir ekran olarak kullanabilecekleri Sidecar özelliği üzerinde çalışılıyor.

Apple Sidecar özelliğinin gelecek macOS 10.15 numaralı güncelleme sürümü ile tüm kullanıcılara sunulması beklenirken iOS tabanlı iPad modellerinin bu uyumu kazanması için iOS 13 sürümü beklenebilir. Bu ise neredeyse en az 1.5 yıllık süreyi işaret ediyor gibi görünüyor.

Apple Sidecar Özelliği WWDC 19’da Duyurulabilir

Sidecar özelliğinin kullanımının da oldukça basit olacağı belirtiliyor. Mac sahipleri bu özelliği kolayca aktifleştirebilecek ve bu sayede bilgisayarda kullandığınız programları iPad ekranı üzerinden rahatça görevlendirilebilecekler.

2019 Haziran ayında düzenlenmesi beklenen WWDC 2019 etkinliklerinde Apple Sidecar özelliğinin duyurulması bekleniyor.

Sidecar özelliğinin kablolu mu kablosuz mu cihazlar arası bağlantı aracılığıyla kullanılacağı bilinmiyor. Ancak kullanıcı deneyimi açısından bu özelliğin kablolu olarak sunulması pek olası görünmüyor.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı