Haberler
Trend

Apple iOS 12.2 Sürümü Yayınlandı

Apple'ın mobil cihazları için iOS işletim sisteminin yeni sürümü yayınlandı. İşte iOS 12.2 ile birlikte gelen yenilikler..

Apple’ın 25 Mart etkinliğinde duyurulan abonelik odaklı birçok yeni servisle beraber iOS işletim sistemine de beklenen güncelleme getirildi. iOS 12.2 sürümü desteklenen tüm Apple mobil cihaz kullanıcıları için yayınlandı.

iOS 12.1 sürümünün ardından geçen sürede altı beta sürüm yayınlanmıştı. Nihayet 824 MB dosya boyutunda yeni iOS işletim sistemi kullanıcılara sunuldu. iOS 12.2 birçok yeni özellik ve hata düzeltmeleri ile birlikte geldi. Sistem kararlılığı ve sorun gidermelerin yanında dört farklı yeni animoji de güncelleme ile kullanıma girdi.

iOS 12.2 İle Gelen Yeni Özellikler

Apple, iOS güncellemesiyle köpek balığı, zürafa, domuz ve baykuş olmak üzere 4 adet yeni animojiyi sistemine ekledi.

iOS 12.2 sürümünde domuz, zürafa, köpek balığı ve baykuş animojisi de yer alıyor.

iOS 12.2 işletim sistemi aynı zamanda yeni etkinlik kapsamında duyurulan Apple News+, Apple Card gibi servislerin tamamını desteklerken en dikkat çekici yeniliklerden birisi ise LG, Sony ve Samsung model televizyonlar için AirPlay 2 ve HomeKit desteğinin yer alması olarak görüldü.

Yeni iOS sürümü ile artık ev uygulaması aracılığıyla diğer üçüncü şirketlerin televizyonuna erişimin önü açılmış oldu. Aynı zamanda mobil cihazınızda “Denetim Merkezi” alanında yeni bir TV kumandası da yerini almış oldu.

iOS 12.2 Sürümünü Destekleyen Cihazlar

Apple’ın birçok iPhone ve iPad modeli iOS 12.2 işletim sistemini destekliyor.

  • iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad 9.7
  • iPad Mini 2, mini 3, Mini 4
  • iPad Touch 6th
  • iPhone 5S, iPhone SE
  • iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6 Plus, iPhone 6S Plus
  • iPhone 7, iPhone 7 Plus
  • iPhone 8, iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • Ve iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max

Yukarıdaki listede adı geçen cihazlardan birisine sahipseniz bu cihazlarınızda “Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme” bölümüne girip yeni iOS 12.2 sürümünü indirebilirsiniz.

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı