Haberler
Trend

Apple 2020 Yılında 5 Yeni iPhone Modeli Tanıtacak

Apple, 2020 yılı için planlarını şimdiden hazırladı. Firmanın 5 yeni telefon modelini kullanıcılarına duyurması bekleniyor.

Her yıl yaptığı yeniliklerle adından daha fazla söz ettiren dünya devi Apple, 2020 yılında kullanıcılara 5 ayrı telefon ile hitap etmeyi planlıyor. 

Pazar payı itibariyle dünyada birinci sırada bulunan Apple, yeni yıl hazırlıklarını erkenden tamamlamış durumda. Şirketin 2020 yılı içerisinde 5 ayrı telefonu piyasaya süreceği iddia edilirken, bu telefonların dördünün üst segment olacağı belirtildi. 

Son yıllarda Apple ile ilgili öngörülerinde başarılı olan ve şirketin nasıl bir yol izleyeceğini şaşmadan bilen Ming-Chi Kuo, yeni yılda Apple’ın satış rakamlarını artıracağını dile getirirken 4’ü üst segment olmak üzere toplam 5 ayrı telefonla kullanıcılarını şaşırtacağını ifade etti. Ayrıca Kuo, telefonların 5G teknolojisiyle uyumlu olacağını ve Qualcomm x55 modemiyle birlikte sunulacağını açıkladı. 

İşte 2020’de Piyasaya Sürülecek Apple iPhone Modelleri

Ünlü analist Ming-Chi Kuo’ya göre 2020’de piyasaya sürülecek iPhone modelleri ilk etapta Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore, Japonya ve Birleşik Krallık’ta satışa sunulacak. Ayrıca 2020 yılının ilerleyen sürecinde Avrupa ve Orta Doğu pazarında da Apple’ın cihazlarını tanıtması bekleniyor. 

Kuo, Apple’ın 4.7 inçlik iPhone SE 2, 5.4 inçlik iPhone 12 ile birlikte 6.1 inçlik iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max ile 2020 yılında kullanıcılarını memnun edeceğini belirtti.

İlerleyen günlerde Apple’ın ne yapacağı merakla bekleniyor. 

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı