Bilgisayar

Android Q İsim Değiştirdi

Android 10 sürümü ortaya çıktı. Yeni isimlendirmeyle Android 10 karşımıza çıkacak.

Google tarafından sunulan yeni mobil işletim sistemi Android Q için geri sayım başladı. Bir bir yeni sürümü alacak olan akıllı telefonlar için açıklamalar gelirken, beklenmedik bir gelişme yaşandı. Google’ın Android Q olarak anılan yeni sürümün adının değiştiğini açıklaması şok etkisi yarattı.

Bu zamana kadar markanın yeni işletim sistemi sürümünü Android Q olarak adlandırdığını biliyoruz. Yeni sürümün adının bu şekilde anılmasına karşın, Google’ın önemli bir değişikliğe adım atacağının da ipuçları elde edilmişti. Bugün beklenen adım geldi ve isim için değişiklikler açıklandı.

Android 10 Geliyor

Buna göre Android Q işletim sisteminin geldiğini görmek mümkün olmayacak. Bunun yerine sayılarla yola devam edilecek. Google bir sonraki akıllı telefon işletim sisteminin adını Android 10 olarak değiştirdi. Yeni sürümün adının sayı ile devam etmesi konusunda da detaylar ortaya çıktı.

Açıklamalara göre Google, uzun süredir kullandığı tatlı isimlerinin ülkelere göre değişiklik gösterdiğini fark etti. Her sürümün her ülkede doğru çevrildiğini ve doğru adlandırıldığını görmek mümkün olmuyor.

Bunu değiştirmek istediğini açıklayan Google, söz konusu işletim sistemini Android 10 olarak açıkladı. Yeni sürümün isimlendirmesinde sayıların kullanılmasının artısı ne olacak bilinmez ama Android’in bu şekilde adlandırılacak olması iOS ile girdiği yarışta önemli bir adım atmasını sağlayacak. Yeni sürüm için detaylar gelmeye devam ettikçe, bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı