Haberler

Android Odak Modu Ortaya Çıktı

Android odak modu özelliği duyuruldu.

Android akıllı telefonlar için güncellemelerle beraber yeni özellikler sunulmaya devam ediyor. Yeni sürümlerle beraber gelen özellikler bir yana, sürekli olarak düzenleme çalışmaları da devam ediyor. Bu noktada yeni geliştirilen özelliklerden birisi de Android odak modu özelliği oldu. Daha önce OnePlus akıllı telefonlarında kullanılan Zen Mode özelliğine benzer bir özellik olan odak modu, akıllı telefon kullanımını kontrol altına almanızı sağlıyor.

Android Odak Modu Kullanıma Sunuldu

Proje yöneticisi olarak görev yapan Dayson Pais tarafından yapılan açıklamayla beraber Android odak modunun kullanıma sokulduğu açıklandı. Proje yöneticisi tarafından yapılan açıklama sonrasında odak modunun sadece Android 9 ve Android 10 akıllı telefon modelleri için geçerli olduğunu görmek mümkün olacak.

Daha eski işletim sistemi sürümleri için şimdilik odak modunu kullanmak mümkün olmayacak. Bu modla beraber kullanıcıların akıllı telefon kullanımlarını da sınırlaması söz konusu olacak.

Android odak modu

Seçtiğiniz oyunları ve seçtiğiniz uygulamaları yine seçtiğiniz süre boyunca kapatabileceksiniz. Böylece telefonların dikkatinizi dağıtmasının da önüne geçilmesi sağlanmış olacak.

Kendine has bir bildirim sistemini de kullanacak olan Android odak modunun kademeli olarak güncellemelerinin de dağıtıldığını göreceğiz. Şimdilik sınırlı bir kullanım alanı olan özelliğin destekli tüm cihazlar için ne zaman yayınlanacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bu konuda Google’ın adımlarını beklemek gerekiyor.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı