Oyun

Android Modelleri için Pokemon Go Gelişmesi

Pokemon Go için yeni bir karar açıklandı. Eski cihazlarda Pokemon Go oynamak mümkün olmayacak. İşte karar ve Pokemon Go için yapılan son açıklamalar.

Akıllı telefonlarla real dünyayı bir araya getiren Pokemon Go, en çok ses getiren mobil oyunlar içerisinde yer almayı başarmıştı. Artırılmış gerçeklik yönüyle öne çıkan yapımın, son günlerde popülerliği düşüyor olsa da hala ciddi bir oyuncu kitlesi de bulunmakta.

Güncellemelerle oyuna olan ilginin devam etmesini sağlamak isteyen Niantic, yeni güncelleme paketleri için de hazırlıklarına başladı. Firma son olarak özel bir güncelleme yapacaklarını ve bazı cihazlara desteği kesileceğini duyurdu.

Pokemon Go Desteğinin Kesileceği Cihazlar

İlk olarak Apple Watch için açıklama yapıldığını görmüştük. Apple Watch akıllı saatlerinde Pokemon Go oyununun desteğinin son bulacağı ve 1 Temmuz sonrasında oyunun saat ile bağlantısı kalmayacağı bilgisi verilmişti.

Fakat tek gelişme bu olmadı. Bu haberin hemen sonrasında, yapımın Android modeller için de desteğinin kesilmesinin gündeme geleceği açıklandı. Elde edilen bilgilere göre oyunun Android 4.4 Kitkat ve daha eski işletim sistemi kullanan cihazlarda çalışmayacağı ortaya çıktı.

Pokemon Go

Açıklamada bazı detayların paylaşılmadığını gördük. Bu cihazlardaki kullanıcı sayısı ve bu cihazların durumdan nasıl etkileneceği konusunda kesin açıklamalar bulunmuyor.

Muhtemelen yeni güncellemeler içerisinde yer alacak bazı özellikler, eski cihazlarda çalışmayacak. Bu nedenle de Android 4.4 desteğinin kesilmesi bekleniyor.

Pokemon Go için verilen bu karardan kaç kullanıcının etkileneceği konusunda da kesin bilgiler olmadığını belirtelim. Muhtemelen bu konuda netlik kazandıracak olan açıklamalar Niantic tarafından gelecektir. Şimdilik yapılacak yeni açıklamaları beklemek gerekiyor.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı