Mobil

Android Kullanıcıları Google Drive Hatasından Yakınıyor

Google Drive yedekleme hatası için yeni şikayetler gelmeye başladı. Google bir açıklama yaptı mı?

Android akıllı telefon kullanıcıları için en iyi yedekleme çözümlerinin başında Google Drive geliyor. Öyle ki hem resmi Google servisi olması hem de birkaç adımda kolayca yedekleme yapılabiliyor olması, servisi bir hayli öne çıkarıyor. Son dönemde çok sık bir şekilde kullanılan Google Drive servisinin birkaç aydır hatalarla gündeme gelmeye başladığını da belirtelim. Hatta son hata servisin can sıkıcı bir soruna neden olduğunu gösteriyor.

Yaşanan son hatayla beraber kullanıcıların cihazlarında “yedekle” butonunu kullanamadıkları açıklandı. Yedekleme ekranına girdiğiniz zaman “yedekle” butonunun gri renkte pasif bir şekilde durduğunu görüyorsunuz.

Google Henüz Hatayı Düzeltmedi

Kullanıcılar tarafından forumlarda da paylaşılan sorun için detaylı bir açıklama yapılmadı. Google tarafından detaylı bir açıklama yapılmazken, sorunun Android 9 işletim sistemi ve Android 1 0 işletim sistemi kullanan bazı cihazlarda ortaya çıktığı da belirtildi.

Google Drive

Raporlanan sorunlara göre değerlendirme yapılacak olursa hatalar Samsung, Huawei, OnePlus ve Pixel modellerinde bu sıkıntının ortaya çıktığı belirtiliyor. Henüz diğer akıllı telefon modellerinde aynı sorunu yaşayan kullanıcılar yok.

Google Drive yedekleme sorunu için Google cephesinden bir açıklama gelmiş değil. Google cephesinden bu konuda yeni bir açıklama geldiği zaman detaylar belli olacak. Muhtemelen sorunun çözümü için yeni bir güncelleme yayınlanması gerekecek.

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı