Haberler

Android için Google Chrome Güncellemesi Geliyor

Google Chrome Android sürümü için yeni özellikler yolda. Google Chrome nasıl bir güncelleme alacak?

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından biri olan Google Chrome, şu sıralar Android sürüm ile gündemde. Android işletim sisteminde kullanılan tarayıcı sürümü için geçen haftalarda yeni bir beta sürümü yayınlanmıştı.

75.güncelleme olarak gelmesi beklenen güncellemenin beta sürümü için yeni bir seri daha yayınlandı. Kısa süre önce yayınlanan yeni beta sürümüyle beraber ne gibi yeniliklerin geleceği de ortaya çıkmış oldu. Bir kez daha sürprizlerin karşımızda olduğunu ekleyelim.

Google Chrome için Lazy Load

Google Chrome Android sürümü için yayınlanan yeni beta ile ortaya çıkan değişiklik, Lazy Load sisteminde karşımıza çıkıyor. Öncelikle bu sistemin ne olduğundan söz etmek gerekiyor. Söz konusu sistem, bir web sayfasının bazı kısımlarını siz görüntüledikçe gösteriyor.

Yani sayfanın tamamı gösterilmiyor da siz aşağı doğru indirdiğiniz zaman, geri kalan kısımlar yükleniyor. Bu şekilde sayfaların açılış hızlarının artırılması sağlanıyor.

Kullanılan bu sistemin en kötü yanı, bazı durumlarda sayfaların bir türlü tam olarak yüklenmemesi ya da geç yüklenmesi. İşte Google Chrome tarayıcı için yayınlanacak olan yeni güncelleme bu sorunu da tamamen çözmüş olacak.

Google Chrome

Google, Lazy Load sayfalarını algılayacak ve sayfanın aşağı doğru kaydırma hareketini otomatik düzenleyip, aşağı doğru kaydırma sırasında yüklenecek olan içeriği otomatik olarak indirecek.

Bu sayede sayfalarda hiçbir sorun olmadan hızlı bir şekilde görüntüleme sunulacak. Bunun dışında biraz daha geliştirilmiş olan bir karanlık mod ve yeni ikonlar da kullanıma girecek.

Şu an beta sürecinde olan güncellemenin ne zaman yayınlanacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen bunun için sorunsuz birkaç beta sürümünü daha beklemek gerekecek.

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı