Bilgisayar

AMD Ryzen 4000 ve X670 Hakkında Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor

Teknoloji sektöründe adını zikrettirmeyi başaran AMD'nin Ryzen 4000 işlemcisi ile X670 anakartı birlikte piyasada olacak. Ürünlerin 2020'nin sonunda kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

İntel ile uzun yıllardır rekabet içerisinde olan ve kullanıcıları için daima geliştirmeler yapan AMD, Zen 3 mimarisine dayanan Ryzen 4000 ile piyasaya hakim almak istiyor. Ayrıca gelen bilgiler, işlemcinin X670 anakartlarıyla beraber satışa sunulacağını doğrulamakta. 

Zen 3 tabanlı Ryzen 4000, mevcut Ryzen 3000 programına göre yüzde 8 ila 15 arasında IPC kazancı ve orta derecede daha yüksek saatler sunacak. Ancak, Ryzen 4000’in RedGamingTech tarafından edinilen bilgilere göre  AM4 soketi ile uyumlu olması muhtemel . 

Ryzen 4000 işlemcileri Zen 3 mimarisine dayalı olacak ve daha iyi perormans verecek . Çin kaynaklı MyDrivers sitesindeki sızıntılara göre, üniteler AM4 tabanını kullanmaya devam edecek, ancak onlarla birlikte X670 yonga setine sahip yeni kartlar görünecek. Bu, AM5 platformunun tanıtımından önceki son tasarım olacak.

2020 Sonunda Piyasada Olacak

Çin’den gelen bilgiler, AMD Ryzen 4000’in 2020 sonunda kullanıcılarla buluşacağı yönünde. Ancak iddialar şirketin bu tarihi öne çekmek istediğini gösteriyor. Tabii ki ilerleyen süreçte AMD’nin nasıl bir karar alacağını hep birlikte göreceğiz.Türkiye’de çok fazla kullanıcıya hitap eden AMD’nin yeni ekran kartı ve anakartla performansta iyi etki alması bekleniyor.

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı