Bilgisayar

AMD Ray Tracing için Güncelleme Hazırlığında

AMD Ray Tracing teknolojisi için yeni bir ekran kartı geliyor.

Nvidia ekran kartlarının son neslinde önemli bir teknolojiyle karşımıza çıkmıştı. Son nesil ekran kartlarında Ray Tracing adı verilen ışın izleme teknolojisi sunulmuştu. Yeni ekran kartlarında sunulan ve ışın izleme olarak adlandırılan yeni teknoloji, özellikle oyunlarda yüksek performans elde edilmesini ve çok daha iyi gölgelendirmeler sunulmasını sağlamıştı.

Bu teknoloji AMD ile Nvidia arasındaki farkında açılmasını sağladı. Yeni teknolojinin başarılı olması sonrasında AMD’nin de bu konuda çalışmalarını hızlandırdığı ortaya çıktı. Elde edilen bilgilere göre AMD Ray Tracing teknolojisi geliyor.

AMD Ray Tracing Destekli Kartlarını Sunacak

Navi 23 adıyla tanıtılması beklenen yeni ekran kartının AMD Ray Tracing teknolojisini desteklemesi bekleniyor. DNA2 mimarisinde gelecek olan ekran kartlarının en güçlü GPU mimarisini kullanarak karşımıza çıkması söz konusu olacak.

7 nm üretim teknolojisinin bir ürünü olacak olan AMD Ray Tracing destekli ekran kartlarının, oyunlarda da yüksek performans sunması adına özelleştirileceğini belirtelim.

AMD Ray Tracing

Özellikle son birkaç yıldır bu konuda çalışmalar yapan AMD, yeni ekran kartlarını tanıtmak için 2020 yılını bekleyecek. Raporlarda yer alan tanıtım tarihi Haziran 2020 olarak görülüyor.

Fakat tanıtımın daha erken yapılması da söz konusu olabilir. Bu yönde bir diğer iddia Ocak ayında serinin en azından duyurusunun yapılacağı yönünde. Satış fiyatı ve satış tarihi ise henüz net değil.  

Etiketler

Turan YALÇIN

1997 İstanbul doğumluyum. Okan Üniversitesi Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümü öğrencisiyim. Ulusal bir gazetenin internet sitesinin teknoloji alanında 3 yıldır, Yorumla.Net ailesinde ise 2019 yılının ilk aylarından itibaren haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı