Bilgisayar

AMD Radeon RX 5500 Performans Testlerinde Ortaya Çıktı

Radeon RX 5500 ekran kartlarının testleri yapılmaya devam ediyor. Son sonuçlar şaşırtıcı.

Henüz resmi duyurusu yapılmamış olsa da teknik özellikleri ortaya çıkan AMD Radeon RX 5500 ekran kartlarının, yavaş yavaş nasıl bir performans ortaya koyduğu da görülmeye başlandı. Öyle ki sistemin testlerinin de yapılmaya başlandığını gördük. Son olarak bazı oyunlarda performans testlerinin yapıldığı açıklanmıştı. Radeon RX 5500 ekran kartları için yapılan testlerde ise başarılı sonuçlar alındığı açıklandı.

Radeon RX 5500 Nvidia Ekran Kartlarını Geride Bırakmayı Başardı

İlk yapılan testlerde AMD ekran kartlarının Nvidia’nın aynı segment ekran kartlarını geride bıraktığı görülüyor. Test sonuçlarına göre AMD ekran kartlarının çok önemli bir fark oluşturmuyor olsa da Nvida ekran kartlarının önünde olduğu görülüyor.

Radeon RX 5500

GTX 1650 serisi ile karşılaştırıldığı zaman kart biraz daha başarılı gibi gözüküyor ancak aynı grupta yer alan bir diğer kart olan GTX 1660 serisiyle karşılaştırıldığı zaman ise kartların bir tık daha düşük performans sunduğu görülüyor.

Amiral gemisi değil de uygun fiyatlı serilerle yarıştığını bildiğimiz AMD’nin bu konuda başarı elde ettiğini söylemek de yanlış olmaz. Amiral gemisi ekran kartı yarışında ise AMD hala Nvidia ekran kartlarının gerisinde.  

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı