Haberler

Amazon Yeni Marketleri için Hazırlıklara Başladı

Amazon, yeni bir market açılışını yapacağını duyurdu.

E-ticaretin devlerinden biri olan Amazon, uzun bir süredir e-ticaret dışında da yatırımlar yapmaya devam ediyor. Daha önce firmanın yeni akıllı marketlerini açmaya başladığını duyurmuştuk. Otonom kasaların bulunduğu 10 marketin açılışını yapan Amazon, şimdi ise yeni bir market açmak niyetinde. Fakat bu kez benzerlerinden farklı bir çalışmaya imza atıldığını göreceğiz. Öyle ki bu kez sıradan bir market açılacağı duyuruldu.

Amazon Yeni Bir Market Açılışı Yapıyor

Woodland Hills’te yeni bir market açacağı duyurulan Amazon, 2020 yılında yeni marketini açmış olacak. Şimdiden yeni mağazasında çalışacak olan mağaza lideri ve yemek servisi çalışanları için ilan açtığı görülen firmanın, çalışan ilanlarına devam etmesi bekleniyor.

Bu arada marketin benzerlerinden farklı olduğunu görmek mümkün olacak. Bir alışveriş merkezinde açılacak olan ve eski bir oyuncak mağazasının yerine açılacak olan market, eski tip bir market olacak.

Amazon

Firmanın yeni marketlerinde yer verdiği otonom kasa sistemleri bu markette yer almayacak. Gıda ürünleri satışının yapılacağı marketin, eski tip olması da çok sayıda çalışana ev sahipliği yapacağı anlamına geliyor.

Markette toplamda kaç kişinin çalışacağı konusunda ise kesin bilgiler yer almıyor. Bunun için Amazon tarafından market açılışının yapılması gerekiyor. Çalışmanın tamamlanmasından sonra daha net bilgileri paylaşma fırsatı bulacağız.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı