Haberler

Amazon Prime Üyelerine Kargo Sürprizi

Amazon Prime üyeleri için yeni bir kargolama sistemi sunuluyor. Artık Amazon Prime üyeleri 1 günde siparişlere ulaşabilecek. İşte detaylar.

E-ticaret konusunda dev markalardan biri olarak değerlendirilen Amazon, çok kısa bir süre içerisinde Dünya genelinde hızla yayılmayı başardı. Ülkemizde de kullanılan ve ülkemiz için de resmi bir ofisi bulunan e-ticaret devi, şu sıralar Amazon Prime üyeleri için özel sistemler geliştirmek üzerinde çalışıyor.

Bu kez Amazon Prime üyelerine özel olarak sunulacak olan bir kargo servisinden söz ediliyor. Bu kez işlerin çok daha ciddiye alındığını ve Prime üyelerine çok önemli ayrıcalıklar sunulduğunu da eklemek gerekiyor. Kargo süresi konusunda yeni atılan adımların detaylarına geçelim.

Amazon Prime Üyeleri için 1 Günde Kargo Hizmeti

Amazon tarafından yapılan açıklamaya göre Prime üyeleri için özel bir servis duyuruldu. Bu yeni servis sayesinde 1 günde teslimatın standart haline getirildiği açıklandı. Bu sayede Prime servisi üyeleri kullanıcılar, sipariş ettikleri ürünleri ikinci elde edebilecekler. Sadece 1 günlük bir kargo süresi sunulacak.

İlk olarak Amerika genelinde geçerli olacak olan hizmet, süre konusunda çok katı değil. Yani 1 gün maksimum süre olarak belirlenmiş durumda. Bunun dışında teslimatların 1-2 saat içerisinde alıcıya ulaştırılması gibi durumlar da yaşanabiliyor.

Prime üyeleri için artık standart olarak sayılacak olan hizmetin, zaman içerisinde geliştirilmesi bekleniyor. Buna göre uzun vadede tüm bölgeler için geçerli olan yeni bir hizmet duyurulabilir. Kargo teslimatları konusunda Drone destekli projeleri de olduğu bilinen Amazon’un yol haritasının şu an için açıklanmadığını da ekleyelim.

Ayrıca yazımızı bitirmeden önce Prime üyelerin bu ayrıcalıklar için üye olurken 120 dolar gibi bir ücret ödediklerini de belirtmek gerekiyor. Bu abonelik ücretinin ödenmesi ve Prime üye olmak şartların başında geliyor.   

Etiketler

İbrahim KIZILIRMAK

Ben İbrahim KIZILIRMAK. Uzun süredir Türkiye'nin en büyük teknoloji mağazalarının birisinde satış danışmanı olarak çalışmaktayım. İşim dolayısıyla edindiğim bilgileri ve ayrıntılı analizleri daha fazla kitleye duyurmak amacıyla Yorumla.Net ailesinin editör kadrosuna katıldım. Benimle teknoloji alanında her türlü fikir alışverişi yapmak ve varsa sorularınız için i.kizilirmak@yorumla.net e-posta adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı