Bilgisayar
Trend

ADATA’nın Yeni Taşınabilir SSD Modeli SD600Q Duyuruldu

ADATA Technology tarafından geliştirilen yüksek performans ürünü SSD modeli SD600Q resmi olarak tanıtıldı.

ADATA Technology firmasının ismini bugün piyasada yer alan yüksek performans ürünü DRAM modelleri ve NAND Flash depolama birimleri ile sıkça telaffuz ediyoruz. Şirketin saniyede 440 MB değerine ulaşan okuma ve yazma hızı sunabilen yeni SSD modeli SD600Q modelinin de resmi duyurusu yapıldı. Peki bu ürün kullanıcılarına neler vaadediyor, birlikte inceleyelim.

Öncelikli olarak gerçekten hızlı, dayanıklılığı ön planda ve yüksek kapasiteli harici bir SSD arıyorsanız SD600Q modeli tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şekilde üretilmiş. 440 MB/sn yazma/okuma hızına sahip olan ürün, bu yönüyle sıradan SSD modellerine göre en az 4 kat daha hızlı işlem görebiliyor. Bunu küçük bir örnekle size açıklamak gerekirse 10 GB dosya boyutu olan Full HD çözünürlüğündeki bir film, 1 dakikadan kısa süre (52 saniye) içinde SD600Q ile aktarılabiliyor.

SD600Q Genel Özellikleri

Hemen her kullanıcıya hitap edebilmek için 240 GB depolama alanından 960 GB alanına kadar birçok seçenekle piyasada yerini alacak olan bu SSD modelinin 3D NAND Flash yongalarla üretildiğini belirtelim.

Geniş depolama kapasitesine oranla 60 gram gibi oldukça hafif bir yapısı olan SD600Q modeli bir avuç içine sığabilecek boyutta geliştirilmiş. Dış cephesini tamamen kaplayan ve darbe, şoklara karşı oldukça dayanıklı silikon katmanı ile verilerinizin güvenliği ön planda tutuluyor. Tam 1.22 metre yüksekliğe kadar düşmelerde eksiksiz koruma sağladığı açıklanan yeni ADATA SSD modelinin yaşanabilecek her türlü arıza durumları için 3 yıllık geniş kapsamlı bir garanti kapsamı bulunuyor.

ADATA SD600Q modelinin mavi, kırmızı ve siyah renk seçenekleri mevcut olacak. Herhangi bir ara sürücü olmadan Windows, macOS ve Android platformları üzerinde tak çalıştır desteği sunan ürünün bu yönüyle farklı platformlar arasında dosya aktarım imkanı sağlaması olumlu özelliklerinden görülüyor.

ADATA Technology tarafından geliştirilen yeni SSD modeli SD600Q için henüz fiyat bilgileri açıklanmadı. Ürünün Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı konusunda da resmi bir bilgi paylaşılmadı.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı