Bilgisayar
Trend

Acer ConceptD Serisini Duyurdu!

Acer ConceptD bilgisayarları için duyuru yapıldı. Acer ConceptD serisi nasıl özelliklere sahip? Fiyatlar açıklandı mı?

Bilgisayar modellerini yenileyen ve yeni ürünlerini tanıtan Acer, kısa süre önce özel bir laptop serisini duyurdu. Acer ConceptD adıyla duyurulan yeni laptop modelinin bir seri olarak geldiğini ve tasarımcılara hitap ettiğini belirterek başlayalım. Özelleştirilmiş versiyon içerisinde nasıl detayların yer aldığına geçelim. Bakalım Acer kullanıcılara neler sunuyor?

Acer ConceptD 3 Farklı Versiyon İle Geliyor

Yeni laptop modellerinin ilk versiyonunda Acer ConceptD 9 modelinin öne çıktığını görüyoruz. Serinin üst düzey laptop modeli olduğunu söyleyebileceğimiz versiyon, 3 boyutlu tasarımlar için özel olarak geliştirilmiş bir seri. Bu konuda önemli özelleştirmelere sahip olan seri, 17.3 inçlik bir ekran kullanıyor.

4K çözünürlük değerine sahip olması ve yenilenmiş ekran panelleriyle tasarımcıların ilgi odağı olacak olan seri, Wacom marka akıllı kalemlerle beraber geliyor. Akıllı kalem desteği de yine çizim konusunda çok önemli bir artı olacak.

Acer ConceptD

Teknik özellikler kısmında da çok başarılı bir seri görüyoruz. Tabii ki söz konusu çizim yapmak ve render almak olunca, sistem konusunda da iyi bir bilgisayar sunulması gerekiyor. Acer ConceptD 9 bu bilgisayarlardan bir tanesi. Modelin içerisinde Intel Core i9 işlemcilerine yer veriliyor.

Yeni nesil işlemciler 32 GB RAM bellek miktarıyla destekleniyor ve ekran kartı kısmında da en iyi seri olan Nvidia RTX 2080 modeline yer veriliyor. 512 GB SSD kullanan cihazın tüm bu özelliklerle oldukça yüksek bir performans değerine sahip olduğunu ekleyelim.

Diğer Modeller Hangileri?

Seriye dahil olan iki model daha var. Bu modellerden birisi de Acer ConceptD 7 bilgisayarları. Bu modelde de 15.6 inçlik bir ekran kullanılıyor. 7 serisinde ekran kısmında ise 4K çözünürlük değeri karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Acer ConceptD

Fakat bu modelin işlemcileri biraz daha düşük bir seri. 9. Nesil Intel Core i7 işlemcilerine sahip olan seri, katlanabilir bir laptop olarak kullanılabiliyor ve RTX 2060 ile RTX 2080 ekran kartlarını sunuyor.

Tüm bu iki modele ek olarak Acer ConceptD 5 modelinde de ekran kartının değiştiğini belirtelim. 7 serisinden farklı olarak bu modelde AMD Radeon RX Vega M kartları yer alıyor. Tüm bu özelliklerle beraber serinin fiyatlarının açıklanmadığını da belirtelim.  

Etiketler

Gökhan ÇAKIN

1990 Trabzon doğumluyum. KTÜ Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu'nda öğrenimimi tamamladım. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı