Mobil
Trend

5G’li iPhone Modellerinde Fiyat Artışı Beklenmiyor

Apple, 2020 yılında kullanıcılarını memnun etmek ve teknolojik hamlelerini hızlandırmak adına bazı çalışmalar yapıyor. Gelen haberlere göre 2020 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone’lar, iPhone 11’e nazaran fiyat artışı yaşamayacak. 

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Apple, 2020 yılı hazırlıklarını aralıksız olarak sürdürüyor. Şirket, bu yıl piyasaya sürdüğü iPhone 11 modeliyle istediği satış rakamlarını yakalamış ve yeni yılda benzer bir başarılı elde etmek için kolları sıvamıştı. Gelen bilgiler, Apple’ın 2020’de piyasaya süreceği telefonlarda fiyat arttırımına gitmeyeceğini ortaya koyuyor. 

iPhone için Ünlü Analist Açıkladı

Akıllı telefon üreten şirketler hakkında verdiği bilgilerle adından söz ettiren Çinli Ming-Chi Kuo, bu sefer de Apple için bazı açıklamalarda bulundu. Kuo, 2020 yılında 5G desteği ile piyasaya 4 farklı telefon süreceğini iddia etti. Ayrıca ünlü analist, yeni telefonların maliyeti artsa bile fiyatların beklendiği şekilde yüksek olmayacağını söyledi. 

Ming Chi Kuo, maliyetler artsa dahi Apple’ın pazar payını korumak ve kullanıcılarından tepki toplamamak için fiyatları yükseltmeyeceğini belirtirken Apple’ın 5G’li modellerinde en fazla 30-100 dolar arası bir fiyat artışı beklediğini aktardı. 

Gelen haberlere göre Apple, 2020 yılı için farklı kitlelere hitap etmek istiyor. Tüm kitleleri kapsamak için çalışmalar yapan şirketin küçük ekranlı modeliyle bunu başaracağı düşünülüyor. İlerleyen günlerde Apple’ın stratejisinin daha net ortaya konacağını söylemek mümkün. 

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı