Bilim & Teknoloji

4DX Screen Teknolojisi Tanıtıldı

4DX Screen ekran teknolojisi CES 2020 kapsamında duyuruldu.

CES 2020 kapsamında yeni ürünler ve teknolojiler tanıtılmaya devam ediyor. Bu alanda son olarak 4DX Screen teknolojisinin duyurulduğunu gördük. Yeni bir sinema teknolojisi olarak gösterebileceğimiz 4DX Screen sistemi hem CES 2020 kapsamında en çok konuşulan teknolojiler arasındaki yerini almış oldu hem de dünyanın ilk dört boyutlu ekranı sunulmuş oldu.

4DX Screen Yenilikleriyle Geliyor

Sinema teknolojileri konusunda en iddialı firmalardan biri olarak karşımıza çıkan 4DX Screen, CJ 4DPLEX firması tarafından duyuruldu. Üst düzey yeni bir ekran teknolojisi olarak karşımıza çıkan yeni ekranların, sinema solanlarında tavan dahil olmak üzere 4 açıdan sunulduğunu da ekleyelim.

Ekranlar kadar sinema duvarlarının da özel olarak geliştirildiğini eklemek gerekiyor. Eğimli yan duvarlar sayesinde görüntünün herhangi bir şekilde kırılmadan ekranlara yansıtılması söz konusu olacak. Bunun yanında tavan kısmında da bir ekran sunulması, gerçek anlamda 4D teknolojisinin sunulması söz konusu olacak.

4DX Screen

Ekranlar bir yana, daha önce sunulan 4DX koltuk sistemlerinin de geliştirildiğini ekleyelim. Özel salonlarda 4DX koltukların hareket kabiliyetinin 10 kata kadar artması söz konusu olacak. Sinema solanlarının hareketinin 10 kata kadar artması da bir hayli ses getirici olacak gibi duruyor.

Şimdilik hangi salonlara kurulacağı kesin olmayan 4DX Screen teknolojisinin yavaş yavaş tüm dünyada yaygınlaşması bekleniyor.

Etiketler

Hakan ŞENER

1988 yılında Trabzon'da doğdum. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Yerel bir elektronik firmasında muhasebe departmanında çalışıyorum. 2019 yılından itibaren "İnternet Teknolojileri" alanında Yorumla.Net için haber editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı