İnternet

2K Games’in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi

2K Games'in sosyal medya hesaplarının çalındığı ortaya çıktı.

Dünyanın en büyük oyun firmalarından biri olan 2K Games, şu sıralar NBA oyunları ile gündemde. NBA 2K serisiyle tanınan firmanın, birkaç gündür gündeme gelmesinin nedeni ise firmanın sosyal medya hesaplarının hacklenmiş olması.

Başta Twitter hesabı olmak üzere oyun devinin birçok sosyal medya hesabının hacklendiği açıklandı. Facebook ve Twitter hesaplarının şifrelerini koruyamayan ve hackerların eline geçmesine engel olamayan firmanın, Facebook sayfasının da hacklendiği açıklandı. Ardı ardına yapılan açıklamaların ardından hesapların geri alındığını da belirtelim.

2K Games Hesaplarını Geri Aldı

2K Games hesaplarının çalınmasından sonra, firmanın sosyal medya hesaplarından hackerlar tarafından paylaşımlar yapıldığı da ortaya çıktı.

Twitter hesabını hemen geri almayı başaran firma, Facebook sayfasını ise doğrudan geri alamadı. Bu süre içerisinde firmanın Facebook sayfasından çeşitli paylaşımlar yapıldığı açıklandı.

2K Games

Tüm hesaplarını geri olan firmanın nasıl bir saldırıya maruz kaldığı ya da şifreleri hangi hackerların ele geçirdiği konusunda da herhangi bir açıklama yapılmadığını ekleyelim. Muhtemelen markanın bu konuda çalışmaları devam ediyor ve saldırıyı yapan hackerların tespit edilmesi için emniyet güçleriyle iletişime geçildiği düşünülüyor.

Konuya ilişkin detaylı bir açıklama gelecek olursa, firmanın açıklamalarına yer vereceğiz. 2K Games şimdilik sessizliğini koruyor gibi gözüküyor.

Etiketler

Gökhan YILMAZ

1980 Trabzon doğumluyum. Yaklaşık 5 yıldır bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışmaktayım. Teknoloji ve bilim dünyasındaki gelişmeleri yakınen takip etmeyi seviyorum. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için aktif editörlük yapmaktayım.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı