in

2022 KPSS iptal oldu! ÖSYM yeni sınav tarihi verdi

2022 KPSS hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Yediiklim Yayınevi’nin soru kitapçıklarında bulunan 20 sorunun Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda adayların karşısına çıkması üzerine, ÖSYM Başkanı görevden alındı. Yeni ÖSYM Başkanı ise sınavın iptal edildiğini ifade etti.

Yeni ÖSYM Başkanı açıkladı! KPSS iptal edildi

Bu yıl çok sayıda aday Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için sınav salonlarında yerini aldı. 31 Temmuz sabahı gerçekleştirilen oturumun hemen akabinde, sosyal medya flaş bir olay ile sarsıldı. Öne sürülen iddialar, sınavda yer alan soruların Yediiklim Yayınevi tarafından hazırlanan kitapçıklardaki sorularla tamamen aynı olduğu belirtildi. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuya ilişkin araştırma yapılmasını talep etti. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevinden alındı ve adaylar meraklı bir bekleyişe koyuldu.

Bugün nihayet olayla ilişkili çarpıcı bir gelişme yaşandı. Aygün’ün yerine atanan yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, soruların çalınması iddiası üzerine beklenen haberi kamuoyuyla paylaştı.

Yeni ÖSYM Başkanı açıkladı! KPSS iptal edildi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz tarihinde gerçekleşen KPSS oturumunun iptal edildiğini kamuoyuyla paylaştı. Bunun yanı sıra 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos’ta yapılacak olan oturumların da ertelendiğini bildirdi. Yaşanan durumdan ötürü vatandaşlardan özür dileyen Ersoy, şu açıklamaları dile getirdi: “Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz. Adaylardan yeni sınav için ilave ücret talep edilmeyecek. Sınavlara ilişkin takvim en kısa sürede açıklanacak.

Yeni ÖSYM Başkanı açıkladı! KPSS iptal edildi

ÖSYM Başkanı’nın açıklamalarına göre yeni sınav takvimi 17 Eylül tarihinde başlayacak. Yani iptal edilen 31 Temmuz’daki oturumlar, en erken bu tarihte gerçekleşecek. Sınava katılan adaylardan herhangi bir ek ücret talep edilmeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIPHY App Key not set. Please check settings