Mobil
Trend

2020 İle WhatsApp İçin Gelecek Özellikler Belli Olmaya Başladı

Dünyada en çok kullanılan uygulamalardan birisi olma özelliğini taşıyan Whatsapp, 2020 yılı için farklı özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkmayı planlıyor.

Geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alınan ve dünyadaki milyonlarca kullanıcının haberleşmesine olanak tanıyan ünlü cep telefonu uygulaması Whatsapp, 2020 yılında farklı özelliklerle karşımıza çıkacak. 2019’da özellikle grup mesajlarda davetiye ve hatırlatma özelliğiyle kullanıcılarını memnun eden Whatsapp’ın yeni geliştirmeleri merakla bekleniyor.

Peki 2020’de WhatsApp’a Gelecek Özellikler Neler?

Whatsapp geliştiricilerinin kaybolan mesajlar üzerinde yoğun olarak çalıştıkları ve bu özelliği Snapchat’ten sonra Whatsapp’a da getirmek istedikleri biliniyor. İlerleyen dönemde uygulamada mesaj yazan kullanıcılar, bir süre sonra mesajın kaybolmasını sağlayabilecekler. Ayrıca bir gün, bir hafta, bir ay ve bir yıl gibi seçenekler sunacak uygulama sayesinde artık mesajları biriktirmek mümkün olmayacak. 

2020 yılında şirketin geliştirmelere devam edeceği belirtilirken karanlık mod özelliğinin kesin olarak gelmesi bekleniyor. Instagram ve Facebook’tan sonra Whatsapp için de karanlık mod kullanılabileceği ve uygulamanın gözleri daha az yoracağı düşünülüyor. Ayrıca karanlık mod sayesinde AMOLED ekranlı telefonlarda pil tasarrufu sağlanmış olacak. 

Şirketin 2020 yılında kullanıcılara sunacağı bir özellik de fotoğraf araması olacak. Yani Whatsapp kullanıcıları fotoğrafları Google üzerinden arayabilecek ve bu tarz işlemler yapabilecekler.  

Test aşamasında olan özellikler için şirketin kısa süre içerisinde bilgi vermesi bekleniyor. 

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı