Haberler

2.el Tesla Satışları Başlıyor

2.el Tesla araçlarının satışı için resmi sayfa açıldı. Değerlendirme nasıl yapılacak? Hangi modeller satışta?

Elektrikli ve otonom araç teknolojileri denildiği zaman, akla gelen ilk firmalardan biri olmayı başaran Tesla, son dönemde çok hızlı bir yükseliş yakaladı. Bir yandan yeni Model S üzerinde çalışmalarına başlayan firmanın, ikinci el modeller için de yeni bir sistem kurduğu ortaya çıktı.

Resmi site üzerinden oluşturulan bir sayfayla beraber 2.el Tesla satışlarının başladığı açıklandı. Hem sıfır araç satışı gerçekleştiren marka hem de ikinci el modeller için satışlara başlamış oldu. Bu kez ikinci el araçlarda özel avantajlarda sunulacak.

Hangi Tesla Modelleri Satılacak?

Resmi olarak açılan sayfaya baktığımız zaman 3 farklı modelin satışa çıkacağını görüyoruz. Bilgilere göre Model X ile başlayacak satışlarda, Model S ve daha uygun fiyatlı araçlar olan Model 3 serisi yer alacak. Her 3 araç için de 2.el satışları yapılacak.

Tabii ki resmi bir site üzerinden satışın yapılmasının avantajları da yok değil. Sistemin işleyişi konusunda da bilgiler verilmiş durumda. 70 puana bölünmüş bir değerlendirme sisteminin sunulduğunu görmek mümkün oldu.

2.el Tesla

2.el Tesla araçları bu puan sistemine göre değerlendirilecek. Aracın sayfasında kaç puan aldığını görmek mümkün olacak. Bunun dışında Tesla, satışa çıkacak olan araçlar için kendi testlerini de gerçekleştirecek. Testlerden geçemeyen araçlar zaten satışa çıkmayacak.

Test edilen araçlar belli bir süre için garantili olarak satışa sunulacak. Yine bazı modeller için de ücretsiz hızlı şarj desteği gibi artıların sunulduğunu göreceğiz. Tüm bu artılarla beraber 2.el Tesla satışlarının da yükselmesi bekleniyor.

Satışları arttıracak olan en önemli adım, araçların istenen yere teslim edilebiliyor olması. Ekstra olarak sunulacak 2 bin dolarla beraber araçları istediğiniz yere teslim ettirebiliyorsunuz. Unutmadan resmi site bağlantısına buradan ulaşabileceğinizi ekleyelim.

Etiketler

Metin YÜKSEL

Ankara'da İK Ajans bünyesinde çalışıyorum. 2014 yılından bu yana "Teknoloji" alanında çeşitli gazete ve haber sitelerinde farklı projelerde yer aldım. 2018 yılından itibaren Yorumla.Net için haber editörlüğü yapıyorum.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı