Yeterlilik sınavına kimler girebilir?

Konu, 'Sosyal Bilgiler' kısmında Noyan tarafından paylaşıldı.

  1. Noyan

    Noyan Gold Üye

    Kayıt:
    7 Eylül 2010
    Mesajlar:
    20.410
    Konular:
    10.968
    Beğeniler:
    387
    Nereden:
    Ankara
            
    Sınava katılmak isteyen adaylarda aranan şartlar

    657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48. maddesinde sayılan genel şartlar ile birlikte;

    a) Stajyer Vaizlik için;

    1- Dört yıllık dini yüksek öğrenim mezunu olmak.
    2-Bayan olmak
    3- Stajyer vaizlik yapmaya mani bir özrü bulunmamak

    b) Stajyer Kur’an Kursu Öğreticiliği için;

    1- En az imam-hatip lisesi mezunu olmak.
    2- Bayan olmak.
    3- Stajyer Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

    c) İmam-Hatiplik için;

    1- En az imam-hatip lisesi mezunu olmak.
    2- Erkek olmak,
    3- İmam-Hatiplik yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

    d) Müezzin-Kayyımlık için;

    1- En az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak. (Hafızlık belgesine sahip olup lise/dengi okul mezunu olanlar da müracaat edebilir.)
    2- Erkek olmak.
    4- Müezzin-Kayyımlık yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

Sayfayı Paylaş