Üremi Tedavisinde Şifalı Bitkiler

Konu, 'Genel Sağlık' kısmında Sesilya tarafından paylaşıldı.

 1. Sesilya

  Sesilya . . νє нυzυя . .

  Kayıt:
  18 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  12.924
  Konular:
  7.160
  Beğeniler:
  298
          
  üre yüksekliğinin bitkilerle tedavisi - kanda üre yüksekliği - bitkilerle üremi tedavisi - üre için yararlı bitkiler - üre düşüren bitki çayları
  Bir miktar ayır sarımsağı bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Günde üç öğün bir kahve fincanı suyun içine 10 damla damlatılarak kullanılır.

  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç lahana yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aynısefa otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

  * Bir litre suyun içine ince kıyılrmş bir avuç enginar yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir miktar ceviz içi dörde bölündükten sonra bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Günde üç öğün bir kahve fincanı suyun içine beşer damla damlatılarak kullanılır.

  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç kiraz sapı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı san ballıbaba katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç mersin yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çıban otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç kara hindiba katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çuha çiçeği katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç aynk otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * İnce kıyılmış ya da havanda dövülerek toz haline getirilmiş birer çorba kaşığı mürver (genç filizleri), çuha çiçeği, birer tatlı kaşığı ısırgan otu yaprağı ve hindiba kökü iyice karıştırılıp harman edildikten sonra; bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı bitki harmanı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç Öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı ısırgan otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç altınbaş otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Aynı oranda ince kıyılarak ya da havanda dövülerek toz haline getirilmiş, çuha çiçeği, çıban otu, san ballıbaba, ısırgan otu ve aynısefa çiçeği iyice kanştınlıp harman edildikten sonra; bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı bitki harmanı katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek toz haline getirilmiş olan yarım çay kaşığı ardıç tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

  * Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç huş ağacı yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

  * Bir miktar kırlangıç otu yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen Özsuyu bir su bardağımn içine beş damla damlatılıp gün içinde yudumlanarak kullanılır.

  Bitkinin zehirli olmasından ötürü doktor kontrolü ve tavsiyesi dahilinde kullanılması gerekmektedir.


  alıntı

Sayfayı Paylaş