Sevildiğini Nasıl Anlarsın?

Konu, 'Aşıklar Cafe' kısmında metal militia tarafından paylaşıldı.

1. metal militia

metal militia Hiçliğin Aynasıyım

Konular:
    268
    Nereden:
    İstanbul

İnsan Sevildiğini Nasıl Anlar?

bundan da yola çıkarak

Sevdiğini Nasıl anlar?

Derecesi var mı sevmenin? Şu kadar seviyorum, bu kadar sevmiyorum gibi...

Şartları var mı ya da? "Bunun için seviyorum onu" mu diyoruz?

Aynı kişiyi biraz sevip biraz da sevmeyebilir miyiz? Ya seviyorsundur ya sevmiyorssun mudur yoksa?

Bir kişiyi sevmek göreceli midir mesela? iki kişiden biri seviyor onu diğeri sevmiyor Bu insan buna göre iyi mi olur kötü mü?

Kimsenin mükemmel olmadığını biliyoruz da neden seviyoruz? Sevmeye ihtiyacımız olduğundan mı?

Sevgi ihtiyaç mıdır ya da? İnsan yaşayamaz mı sevgisiz?

Seviyorum öyleyse varım dersek ne kadar doğru olur?
    Classiic, penCheee, Belki.. ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Safkan Dişi

Safkan Dişi ahBirDiliOlsadaBir Konuşsa

Konular:
    6.536
    Nereden:
    İslambol
    Derin mevzulara bayılıyorum konu ne olursa olsun:)
    Güzel konu ve içten bir anlatım.Teşekkürler öncelikle.

Döneceğim sonra=)
  3. My All.

My All. AKP <3

Konular:
    8.656
    Nereden:
    İstanbul
    Konu uygun bölüme taşındı.

Bilmem siz bilirsiniz (((:
  4. metal militia

metal militia Hiçliğin Aynasıyım

Konular:
    268
    Nereden:
    İstanbul
    Tolstoy diyor: "İnsan sevgiyle yaşar"
  5. ddemirladyy

ddemirladyy Kanatları Var .

Konular:
    79
    Nereden:
    İzmir
    anket defteri dolduruyormuş gibi hissetim kendımı :D
  6. Belki..

Belki.. Tahammülsüzüm !

Konular:
    366
    Nereden:
    Diğer
    İnsan sevildiğini hiçbir zaman anlayamaz. Sonuçta duygusal kişiliklere sahip olduğumuz için kimin ne düşünüdüğünü, neler yapabileceğini, ne kadar değer verdiğini kesitirmek mümkün değil..
  7. Trakonya

Trakonya ..obsesif..

Konular:
    5.488
    Nereden:
    İstanbul
    Eğer karşındaki insan gözlerini senden kaçırıyorsa vardır birşeyler inkar etmesin şimdi.Öyle bir güç ki hani ne kadar seversen sev bakamazsın kolay kolay. Çok daha sonra alışırsın o yüze tanıdık gelir sana artık utanmazsın çekinmezsin çünkü kendini görürsün.

Sevdiğini Nasıl anlar?
    Sürekli onun ne yaptığını merak ediyorsan.O anda yanında olmasını istiyorsan.Kötü andır iyi andır ama yanımda olsa ne güzel olurdu be diye derinden iç geçirip suyu kafana dikiyorsan hakkaten seviyosun sen bu kişiyi.Hele bir de diline yansımışsa edebi düşünceler emin olabilirsin artık.

Bence var. İlişkinin süresine bağlı.İlk başlarda çok seversin gözün hiçbir haltı görmez sonra hatalarını deşersin bir adım geri çekersin kendini sonra bi bakmışsın sevginin seviyesi asgari sınırlarda.E ben bunun nesini seviyorum ya,nerde o ilk zamanlar sevdiğim taptığım insan,bu ne böyle deyip çeker gidersin. Karşındaki de hemfikirse bu duygularda artık son kullanma tarihiniz geçmiş demektir. Bu işin felaket boyutu tabi iyi yönü zaten aynı istikrarda sürer gider.

Bu da sevginin boyutuna bağlı.Gerçekten bir aşk varsa ortada karşılıklı neden aranmaz ,şu yüzden ben ona aşığım diye bir durum olamaz.Sıradan bir sevgiyse şöyle durum bile olabilir. &#8216;&#8217;işte eski sevgilimi unutamadım o yüzden bununla çıktım beni seviyor bende onu seviyorum&#8217;&#8217; aman evlerden ırak .

Aynı kişiyi biraz sevip biraz da sevmeyebilir miyiz? Ya seviyorsundur ya sevmiyorssun mudur yoksa?
    Bence seviye hep aynıdır.Sadece sabır sınırı vardır.Sabah kalkarsın deli gibi sevdiğin biri vardır 5 dk sonra olur olmaz şeyden tartışırsın akşam hataları kabullenip barışırsın ve sen onu gene seversin . Ya seviyorsundur ya sevmiyosundur.Sevmiyorsan ilk olasılığın olması zaten mümkün değil .Dediğim gibi sadece sinir etmiştir/sevdirmiştir.

Bir kişiyi sevmek göreceli midir mesela? iki kişiden biri seviyor onu diğeri sevmiyor Bu insan buna göre iyi mi olur kötü mü?
    Görecelidir tabiî ki . Eğer hiç kimse sevmiyorsa o kişiyi görecelikten çıkar kanımca.İyi ve kötü olması görecelidir her zaman .Kime göre iyi neye göre kötü ? Bunların cevabı her insana göre farklılık göstericektir muhtemelen.

Kimsenin mükemmel olmadığını biliyoruz da neden seviyoruz? Sevmeye ihtiyacımız olduğundan mı?
    Bence ruh eşini bulacağımız inancından seviyoruz.Hani bu olabilir mi acep kaderimdeki insan ? ama yok olmayabilir. Tanısam sevsem ne olcak ki belki de o.
    Bunun umuduyla başlıyor bir şeylere insanoğlu bana göre. Eğer bu kısmı aşmış biriyse de yalnızlıktan sıkılmıştır.Sabah ona günaydın diyecek,akşam iyi geceler diyecek sürekli merak edicek birinin olması isteği baskındır.Bu noktada da egoistliğe vuruyoruz zaten o ayrı .

Evet ihtiyaç.Sevgi olmayınca kötü oluyor insan.Kendini yalnız hissediyorsun.Bir noktadan sonra arkadaşların da sıkmaya başlıyor .Hele ki güzel giden ilişkisinden bahsediyorsa boğma hissi bile uyandırabilir. Bir de yok mu şu &#8216;&#8217; başıma bela mı alcam bekarım mutluyum &#8216;&#8217; ayaklarına yatanlar.İnandırıcı değiller.Yarın bi adam çıkıp kendine aşık etse aynaya bakmış hissini uyandırsa nolcak ?halen onu ya da sevgili istemiyorum mu diyecek ? Gülüyorum ben bunlara anca.

Çok doğru olur.Kararlı olmak her zaman iyidir.Aşkta korkaklık olmaz zaten.Birşeylere adım attıysan kalp gibi önemli organını kımıldatıp,gerisi senin kahramanlığına kalmış demektir.Yeter ki yaratan buna değecek insanı çıkarsın karşınıza.
  8. penCheee

penCheee Pasif yorumcu

Konular:
    273
    yeniçağın filozofumusun oglm. yememiş içmemiş sevgiyi anlatmış ya sevimsiz:s
    .
    .
    .
    ben sevildiğimi anlarım ama sevdiğimi belli etmezsem karşımdaki benim sevgimi anlayamaz.
    ne biçim bir cümle oldu bilmiyorum ama böyle bir manyağım
  9. Classiic

Classiic Buda geçer ya/hu

Konular:
    514
    Nereden:
    Eskişehir
    Güzel konu teşekkürler.
  10. - mış gibi

- mış gibi Sadece birazcık zaman -

Konular:
    0
    Nereden:
    Belirtilmedi
    .....................................
  11. -Allecra-

-Allecra- fırtına ve huzur

Konular:
    35
    Nereden:
    Ankara
    (: (:
  12. Çürük Vişne

Çürük Vişne yerçekimli karanfil.

Konular:
    15
    Nereden:
    İstanbul
    sorulara cevap vermeyeceğim de, karl marx'ın çok sevdiğim bir sözü var, onu paylaşmadan edemeyeceğim: "karşılığında sevgi uyandırmadan seviyorsanız, yani sevgi olarak sevginiz; karşılığında sevgi yaratmıyorsa, seven bir kişi olarak dışavurumunuzla, kendinizi sevilen bir kişi yapamıyorsanız; sevginiz güçsüzdür, bir talihsizliktir."
  13. AbrahamLincoln

AbrahamLincoln Pasif yorumcu

Konular:
    6.996
    Nereden:
    Gaziantep
    cevapladık bakalım.
  14. ℓαℓ '

ℓαℓ ' zιƒÎ¹ÑÎ¹â„“ιктєη öтє∂є

Konular:
    116
    Nereden:
    Belirtilmedi
    Sevgi ortaktır.
  15. Safkan Dişi

Safkan Dişi ahBirDiliOlsadaBir Konuşsa

Konular:
    6.536
    Nereden:
    İslambol

Bazen ilgisizlik bile, anlayana deliler gibi sevdiğinin kanıtı olabilir.
    Birde ben sınarım kişiyi.

Bundan da yola çıkarak

Sevdiğini Nasıl anlar?

Önemsiyorsa bütün söylediklerini. .
    Mutlu edebilmek için çabalıyorsa, yanında olmasa da onun hayaliyle yaşıyorsa. . .

Bunu bende daha evvel sormuştum. .Derecesi var mı, insan severken ölçüt olur mu diye. .Bazen yanıt buluyorum bazen bulamıyorum. .
    Yaşayanın, o gelmeden önceki hayatıyla, o geldiğinden sonraki hayatındaki sevgileri karşılaştırmalı sanırım bunun için. .

Şartı olmaz.Neden seviyorsun denildiğinde, o olduğu için demek yeterlidir.
    Ama öte yandan, '' bu yönünü seviyorum, böyle olduğun için daha çok seviyorum '' şeklinde cümleleri de daima kurarız aslında.

İnsan öyle bir an oluyor ki kendinden nefret ediyor, kendi yaptığından utanç duyabiliyor.Sonrasınra unutup geçiyor . .Başka bir insan için neden düşünmesin? Anlık dahi olsa, deliler gibi sevdiğin halde bir anda sinirlendirilip sevmek istenmeyebilir o kişi.
    Ama anlıktır bu tabii.Kolay kolay sevdiğinden vazgeçilmez.Yani, ya seviyorsundur ya sevmiyorsundur.Ufak pürüzler etkilemez sevgiyi.

İyi veya kötü olmaz.Çünkü bu kısımda göreceli olmuş olur.
    Bana göre iyidir başkasına göre kötüdür misal.
    Çünkü her insanın davranışı, duyguları farklıdır.
    Bu da ona göre değişkenlik gösterir.Kişinin bağlı olduğu kriterleridir etken olan
    .

İnsanız ve yaşamak için birbirimize ihtiyacımız var.Kimse mükemmel değil, yaratılışımız gereği. İnsanlar birbirini öyle veya böyle sevmek zorundadır.Çünkü insanlar sevgisiz yaşayamaz.

Bir üsttekiyle bağlantılı yanıt.

Sevmeden de varolunur. Varoluşumuz bizim elimizde olmadığı gibi yok oluşumuzda elimizde değildir.
  16. yell

yell Her şey bâtıni!

Konular:
    142
    Bu denli irdelemek yerine, keyfine bakmak ilişkiyi hem daha sağlam bir temelde tutar hem de evhamlardan, kaygıdan uzak olarak, tadında bırakır derim.

Herkes farklı sever, herkesin beklentileri farklıdır, herkes farklı yorumlar elbet ancak bence kısmına gelince; çok fazla irdeleme, sadece yaşa derim. İş başvurusu değil ki, emeğimin karşılığını alabilecek miyim, hangimiz daha çok verecek, diye kaygılanayım. Keyif aldığın sürecek, gönlünce yaşa..

Sayfayı Paylaş