Sevdir bize hep sevdiklerini...

Konu, 'Din ve İslamiyet' kısmında PeNeLoPe tarafından paylaşıldı.

 1. PeNeLoPe

  PeNeLoPe Nefes

  Kayıt:
  30 Haziran 2006
  Mesajlar:
  31.883
  Konular:
  12.725
  Beğeniler:
  6.697
  Nereden:
  İstanbul
          
  Rasûl-ü Ekrem Efendimiz’in her sabah tekrar ettiği aşağıdaki duayı biz de sabah-akşam kendimize vird edinmeli ve hep onun hatıra getirdiği mülahazalarla Rabbimize yönelmeliyiz; Rahman ü Rahim’e şu duygularla seslenmeliyiz:

  Allah’ım imanı bize sevdir; canımızdan, kanımızdan, hayatımızdan daha çok sevelim onu. Rabbim iman esaslarıyla kalblerimizi donat; Zât’ının sevgisini sal gönüllerimize, Habîb-i Edîbi’nin muhabbetini doldur sinelerimize ve sevdiklerini sevdir bize..

  “Şaşırtma bizi, doğruyu söylet; neşeni duyur, hakikati öğret. Sen duyurmazsan biz duyamayız, Sen söyletmezsen biz söyleyemeyiz; Sen sevdirmezsen biz sevemeyiz. Sevdir bize hep sevdiklerini, yerdir bize hep yerdiklerini, yâr et bize erdirdiklerini.” Aşk u muhabbetle vicdanlarımızı öyle aydınlat ki, imanı içimizde çok renkli, çok göz alıcı ve pek müzeyyen bir şekilde görelim; onu nazarlarımızı mâsivâdan çekip alan en süslü ve en ziynetli bir sevgili olarak hissedelim. Ruhlarımız imanla öyle kanatlansın ki, ne dünyanın cazibedar güzellikleri, ne ahiretin tarifi imkansız nimetleri, ne de cennetlerin debdebesi bakışlarımızı döndürebilsin...

  Amin...
 2. Lal-ü Aşk

  Lal-ü Aşk /Hormonlu Gülücükler/

  Kayıt:
  4 Aralık 2006
  Mesajlar:
  24.779
  Konular:
  3.319
  Beğeniler:
  6.663
  Nereden:
  Eskişehir
  amiin..Allah razı olsun.
 3. 55_sms

  55_sms Pasif yorumcu

  Kayıt:
  28 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  4.435
  Konular:
  536
  Beğeniler:
  1.107
  Nereden:
  Samsun
  Sağolasın... paylaşım için tsk........

Sayfayı Paylaş