Rihanna Röportajı

Konu, 'Müzik Haberleri & Muhabbetleri' kısmında FancyLive . tarafından paylaşıldı.

1. FancyLive .

FancyLive . Bütünüyle Kuşkudayız.

Konular:
    158
    Nereden:
    Eskişehir

Rihanna Kontrol Altında Olmayı Seviyor
    Rihanna’nın çok meşgul bir hayatı var. Bu yüzden de Glamour dergisi için röportajını arabada evine giderken verdi. Tüm röportaj boyunca heyecanlı ve hızlı şekilde konuşuyordu.
    Şubat 2009′da, Rihanna, Chris Brown’un dayağına maruz kaldı ve buna katlanmak zorundaydı. Rihanna’nın söylediğine göre bu çok acı vericiydi ve hikayede tamamen kontrolü kaybetmişti bu yüzden de bir daha böyle bir olayın yaşanmasına izin vermeyecekti. Kendinden parçalar içeren son iki albümü, Twitter ve Facebook’taki takipçi sayıları, zorlu moda tercihleri ve bu tarz röportajlar sayesinde kendini yeniden oluşturdu. Rihanna tamamen dürüst bir şekilde diyor ki:” Tüm hayatım bir kaç sene önce tamamen gardımı indirdiğim zaman değişti.Dürüstlüğün içinde özgürlük vardır. Eğer bugün yüzleşirsen, yarın başka bir şeye yönelebilirsin.”
    Glamour: Sana şu listeyi göstermek istiyorum( en çok bir numara hite sahip olan şarkıcıların listesi) 10.ya sahipsin ve bu listedeki en genç şarkısı sensin. Ayrıca Billboard tarihinde bunu en hızlı başaran kişisin.
    Rihanna: Kahretsin, bu gerçekten harika. Listenin tamamını böyle görmemiştim. Bu gerçekten insanın aklını başından alan bir şey. Gerçekten çok minnettarım.
    Glamour: Beatles’ı geçebilir misin?
    Rihanna: Aslına bakarsan yaklaşmışım(gülüyor).
    Glamour: Stilin de müziğin gibi agresif olmaya başladı. Her ikisi içinde aynı şeyi düşünüyo musun?
    Rihanna: Kesinlikle. Ve birini bir diğerinden ayrılabileceğimi düşünmüyorum. Müziğim herşeyimle aynı doğrultuda ilerliyor. Saçım,makyajım,moda seçimlerim.. hepsi.
    Glamour: Bir çok pop sanatçısı ortalığı yakıyor ve sonra da kontrolünü kaybediyor. Ama sen “Yaptığım her şeyde kontrollüyüm” diyorsun.
    Rihanna: Kariyerimin başında bu benim için çok sert bir konuydu. Kırmızı veya pembe bir ruj sürmeme izin verilmezdi, çok acayip bir şeydi. Fan kitlem çok genç ve onlar beni sürekli taze olarak kalmamaı istiyor. Ama ben sadece kendim olmak istiyorum. Arsız olmak veya tutumlu biri olmak istiyorum. Bu benim.
    Glamour: Sesin her geçen gün gelişmekte ve şarkı sözlerin daha bir karışık olmaya başladı.
    Rihanna: Bu büyümem için çok önemli. Good Girl Gone Bad albümünde ilk defa kontrolü elime aldım. Ve ondan sonra Rated R geldi. Ve sonra “Tamam, hayranlarım müziğimi sevdi ve onlarla beraber biraz daha dibe inmem gerek” diye düşündüm.
    Glamour: Chris Brown olayından sonra daha kişisel şarkılar yapmaya başladın. Twitter’ı kullanmaya başladın ve hayranlarınla iletişim içinde oldun.
    Rihanna: Kesinlikle öyle. Twitter’a başlamamamın sebebi buydu. Eskiden ” Twitter çok salakça, neden herksin benim hakkında bir şeyler bilmesine gerek var ki?” diye düşünüyordum. Ama bu doğru haberleri onlara verebilmem için en kolay yoldu çünkü çoğu şeyi benden direk olarak duymuyorlardı. Artık dedikodulara inanmıyorlar çünkü beni tanıyolarlar.
    Glamour: Twitter’da Chris Brown’u takip etmeye başladığında herkes çıldırdı ve sen de “Burası Twitter.. kilise mihrabı değil!” diye karşılık verdin.
    Rihanna: Bu sadece insanların bazı şeyleri abartması. Sanırım hayatımın geri kalanında bunları yaşayacağım,maalesef.
    Glamour: Burada Rated R albümünden sevdiğim bir söz var: ” Senin çığlıklarına katılırken,uçuşuma katılıyorum” Bu sözler beni çok rahatlatıyor.
    Rihanna: Evet haklısın. Bu sözler aslında çok kaba,kibirli. Karakterin bir parçası.
    Glamour: Görnüyor ki erkekler bir karakteri oynadığında – mesela Eminem – kimse onun Eminem olduğunu düşünmez. Ama sen bir karakteri oynadığında herkes o kişinin sen olduğunu bilir.
    Rihanna: Evet kesinlikle öyle. Bu yüzden söylediğim şarkılara çok dikkat ediyorum. Rated R albümü gerçekten gerçek olan bir albümdü çok dürüstçeydi.
    Glamour: Senin önceden söylediğine göre hit şarkın olan S&M’in sözlerinin hem mecazi hem de gerçekçi olduğunu söylemişsin.
    Rihanna: Evet! 5 ay öncesine kadar S&M şarkısının bana ne kadar yakın olduğunu bilmiyordum. O şarkıyı söylediğimde , gerçekten çok eğlenceli bir şarkı, medyayla olan sevgi-nefret ilişkimi anlattığını anladım. Ama bu ondan çok daha öteydi ve bunun farkına varamadım. Parçaları birleştirerek puzzleı tamamlamaya çalıştım. Ve benim çocukluğumla ilgili olduğunu daha sonra da yetişkin olan hayatımı etkilediğini gördüm.
    Glamour: Babanla konuşuyor musun?
    Rihanna: Babamla ilişkim hakkında söyleyebilirim ki, düşündüğümden daha büyük bir etkiye sahip ben de. Sevdiğim şeyler genel de insanlara bağlı.
    Glamour: Yani bu bela aradığın anlamına mı geliyor? Drama yüzünden yorgun musun?
    Rihanna: Hem evet hem hayır. Dramadan nefret ederim. Ama aynı anda hayatım harika iken hiçbir şey canımı sıkamaz. Ve burası en hasta edici kısım. Meydan okumayı seviyorum. Bu ilişkim olsun, kıyafetim olsun, kariyerim olsun fark etmez.
    Glamour: Genç kızken Destiny’s Child ve Mariah Carey şarkılarını söylemeyi severmişsin. Başka kimleri seviyordun?
    Rihanna: Celine Dion, Whitney Houston.

Röportajın devamı yakında ..​

ALINTI

Sayfayı Paylaş