1. Yorumla.Net Satılıktır!
  Yorumla.net forumları, 11 Haziran 2006 da kurulmuş ve zaman içerisinde günlük 100 Bin tekil ziyaretçiye kadar ev sahipliği yapmış şekilde, kendisine sahip çıkabilecek ve eski günlerindeki aktifliği yakalatabilecek yeni sahibini arıyor. Bilgi ve teklifleriniz için: iletisim@yorumla.net adresine mail atınız.

Kadıköy Acil Fan

Konu, 'Fan Kulüpler' kısmında --es-- tarafından paylaşıldı.

 1. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 2. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 3. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

  Apache Squad
  Grup İsmi: Apache Squad (2007)
  Grup Üyeleri: Firar(Osman Nuri Çelikel-1985) Gencay(Gencay Kaya-1989)
  Web: yok.

  Grubun temelleri 2006 senesinde Kadıköy’de atıldı. Grubun kuruluŞundan öncesinde de arkadaŞlıkları bulunan Firar ve Gencay’ın grub oluŞturma fikrine varmalarındaki sebep; her ikisininde zaten Rap’e olan ilgileri ve çabaları oldu. İyi anlaŞan ikili 2007 senesinde gruplarını duyurdular. Grubun Rap vokallerinde Gencay ve Firar’ı görmekteyiz, Grubun bestelerini KadıköyAcil Beatmakerz’daki isimler yapmaktadır. Grup, çalıŞmalarını Aktif bir biçimde KadıköyAcil bünyesinde sürdürmekte ve 2007 senesi içerisinde çıkarmayı planladıkları albümlerinin hazırlıklarında...
   
 4. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 5. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 6. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 7. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 8. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 9. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 10. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

  Sayedar
  İsmi: Sayedar
  Gerçek ismi: Erman DemircioĞlu (1988)
  Web: MySpace.com - Sayedar - Istanbul, TR - Rap / Hip Hop - www.myspace.com/sayedar34

  22 Nisan 1988'de İstanbul/Üsküdar'da doĞdu. Hip-Hop/Rap kültürüyle 1996 yılında tanıŞtı. İlk Rap kaydını amatör olarak kendi ev stüdyosunda 2002 senesinde aldı. 2004 senesinde WhiteshadE ismiyle "Gölge Oyunu"; adlı ilk underground albümünü yayınladı. 2005 senesinde Sayedar ismini kullanmaya baŞladıktan sonra kendini geliŞtirmeye devam etti, Şimdilerde Merdiven Cru ile birlikte Kadıköy Acil bünyesinde aktif bir biçimde çalıŞmalarına devam ediyor, bunun yanısıra 3 farklı albüm projesinin hazırlıklarınıda tam gaz sürdürmekte. Bu projelerden en yakın olanı 2007 Mart aylarında internette yayınlanması planlanan "Paranoyak"; albümü. Sonrasında Yurt dıŞından ve KadıköyAcil ekibinden çeŞitli Mc lerin ve Beatmakerların konuk olacaĞı: "Majör Depresif."; adlı albüm ve daha ilersi içinse; KadıköyAcil Cru'dan Esinle ortak yapacaĞı, ismi henüz belli olmayan albüm projesi
   
 11. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 12. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 13. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 14. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 15. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 16. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 17. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 18. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

 19. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

  Sayedar Röportajı
  Sokrat: Merdiven Cru ve Kadiköy Acil bünyesinde çalıŞtıĞın biliniyor. Peki ne kadar zamandır birliktesiniz?

  Sayedar: Ben yaklaŞık iki buçuk, üç senedir Merdiven'le birlikteyim ve Kadıköy Acil açıldıĞından bu yana da birlikteyiz. Sonuna kadar da öle olucak inŞallah..


  Sokrat: En son 2004 yılında '' Gölge Oyunu EP '' çıkardın. Bu uzun zaman süre içinde ise albüm yapmadınız sebebini neye baĞlıyabiliriz?

  Sayedar: Bunun sebeplerinden en önemlisi kuŞkusuz kendimi geliŞtirmek istememdi. Bi dönem oldu herkes albüm yaptı, basit biŞiler yapıp insanların hakkımda yanlıŞ düŞünmesini istemedim. Bunun yanında psikolojik sorunlarında etkisi büyük. Ama nihayet Şimdi doĞru zaman ve doĞru yerdeyim.


  Sokrat: Esin'le yakın bi zamanda '' Teknik Servis '' adında yeni bi albüm çalıŞmanız var. Bu albüm hakkında bilgi verirmisin?

  Sayedar: Aslında bu albümü yapma fikri öyle evde otururken birdenbire oluŞtu kafamızda. Birbirimizin hazırladıĞı albümlere feat. gircektik, bi baktık feat.li parçalar çoĞaldı bizde ortak bi albüm hazırlayalım dedik. Saolsunlar kardeŞlerimiz, abilerimiz desteklerini esirgemedi. Şuan hala devam ediyor kayıtlar. Biraz deneysel bi albüm oluyor, altyapılar olsun, rap'ler olsun. Yurtiçi yurt dıŞı bikaç süpriz düetler var. Şimdilik tarih konusunda da tam biŞi söylemem yanlıŞ olur ama sanırsam AĞustos gibi satıŞa sunulur. İnŞallah insanların beklediĞine deĞicek..


  Sokrat: Rap müzik haricinde bilinmeyen yanlarınız neler? Ne gibi sosyal faaliyetlerden hoŞlanırsın?

  Sayedar: Valla rap haricinde üniversiteyle uĞraŞıyorum, dersler falan. Gerisi zaten Kadıköy'de geçiyor..


  Sokrat: Rap hayatına baŞlamadan önce hayalini kurduĞun ve onun gibi olmak istediĞin idolün varmıydı?

  Sayedar: Takip ettiĞim sayısız adam var lakin hiçbirini kendime idol olarak seçmedim. BeĞendiĞin adamlar dersen; Atmosphere, Jedi Mind Tricks, R.A. The Rugged Man, Jus Allah, Chief Kamachi, ILL BILL, Sabac Red, Immortal Technique, Freestyle, Sage Francis vs.

  Sokrat: Esin'le çalıŞamalarınız sürüyor.Onunla çalıŞmak nasıl bir duygu? Hakkında neler düŞünüyorsun?

  Sayedar: Bomba soru bu olsa gerek .. Esin benim çok sevdiĞim bi arkadaŞım, kardeŞim öncelikle. Hayatımdaki yeri çok büyük ve tabir-i caizse uĞruna canımı verebileceĞim nadir insanlardan biri benim için. Biz çalıŞırken büyük keyif alıyoruz. Umarım sizde dinlerken aynı keyfi alırsınız.


  Sokrat: Underground'da saygı duydugun ve halk tabiriyle '' Bu adam iŞini yapıyor '' diyebildigin isimler kimler?

  Sayedar: Öncelikle tabiki bütün Kadıköy Acil, Raziel, Da Poet, Ayben, Cashflow, Emir, Killa Hakan, Eko Fresh, Patron, Savlet vs.


  Sokrat: Rap dünyasında kendini nederede görüyorsun?

  Sayedar: Valla Merdiven olarak Şuan underground'da çok iyi biyerde olduĞumuzu düŞünüyorum ve daha da iyi olacaĞımıza inanıyorum. Sayedar dersen oda eŞittir Merdiven zaten herŞey zamanla..  Sokrat: '' Sayedar '' ismini nasıl buldun ve anlamı nedir? Kısa bi bilgi verirmisin.

  Sayedar: Sayedar Farsça bi kelime. "Koruyan, sahip çıkan" anlamına geliyor. Öyle rastgele okuduĞum bi yazıda görmüŞtüm anlamı hoŞuma gitti, öyle Sayedar kaldı..


  Sokrat: '' Teknik Servis '' albümünün dıŞında farklı çalıŞmaların oldugu söyleniyor. Bu konu hakkında bilgi verirmisin?

  Sayedar: Teknik Servis albümünden önce "Farkını Koy" adlı bi albüm vericem internete. Çok az parça kaldı, bitmeye yakın Şuan. Albümde Merdiven Cru, Esin, Raziel, Rapangels, Ozan, Matris gibi arkadaŞlar var feat. olarak. Bakalım belki bunda da bikaç süpriz olabilir.. İki hafta içinde bitirmeyi planlıyorum. 2008 için de çok saĞlam bi mixtape projem var. Yine yurt içi yurt dıŞı çok tanınmıŞ isimler olucak inŞallah. Bakalım neler olacak..


  Sokrat: Forumumuz üyelerine ve ziyaretçilerine söylemek istediklerin neler?

  Sayedar: Bilinçli dinleyiciler olarak bilinçli yorumlar yapsınlar. Sahip çıksınlar bu müziĞe, sadece yapanlarda iŞ bitmiyor, dinleyenlerde önemli. Bunu unutmasın kimse.


  Sokrat: Son olarak söz sende Sayedar.

  Sayedar: Röportaj için teŞekkür ederim. Takipte kalın, PEACE!
   
 20. --es--

  --es-- Süper aktif yorumcu

  Dikta Sahara Biografi

  Dikta Sahara 23 Nisan 1989 yılında İstanbul'da doğdu.1998 yılında rap müzik ile tanıştı.Küçük yaşlarından beri müziğe meraklı olan Dikta 2001 yılında ilk şarkı sözünü yazdı ve 2003 yılında ilk şarkısını okul arkadaşları ile kurduğu bir grupla kaydetti.Bunu takip eden yıllarda sadece bolca söz yasımı ve birkaç demo kaydı ile müzik hayatına devam etti.

  Yerel Rap gruplarından G.R.İ'ile çalıştığı kısa bir dönem,alt grup olarak yer aldıkları partilerde sahne aldı.Yayımlanan ilk kaydı Kadıköy Acil/Merdiven Crew'dan Despo'nun "Despotik" adlı albumünde yer alan "Vur Emri" ve "S**erim Yap Bunu" adlı Track'ler oldu.Ardından müziğe uzun bir süre ara veren Dikta,bu süre zarfında kendini geliştirme amaçlı kayıtlar yapmış ve oldukça fazla söz yazmıştır.Bunun yanı sıra şiir ve edebiyata düşkün olduğundan çeşitli deneme yazıları ve şiirler yazmaktadır.Şu güne kadar çalıştığı isimler arasında (birçoğu yayımlanmamış olmasına rağmen)
  Despo,Sayedar,Mafsal,Süphe,Apache Squad,She20fren,Sansar,Fieber,Azap..v.s..gibi isimler bulunmaktadır.

  Şarkılarında genellikle savaşlardan,sokaktla yaşanlardan,toplum ve kültürel ahlaki değerlerimizden,aşk,hayat,ölüm,yaşamın problemlerinden ve kimizaman kişisel problemlerden bahsetmektedir.Türk kültürü,Osmanlı ve İslam'a olan sevgi ve bağlılığı ona farklı bir tarz sahibi olmasını sağlıyor ve o şarkılarında kullandığı müziklerde ve sözlerinde bunu yansıtıyor.Dikta Sahara şu an Kadıköy Acil/Merdiven Crew oluşumu bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

  Online:MySpace.com - Dikta Sahara - Kadikoy, TR - Rap / Hip Hop / A capella - www.myspace.com/diktasahara
   

Sayfayı Paylaş